Anıtkabire Nasıl Gidilir Metro?(Soru)

– Sıhhiye taraflarından geliyorsanız Metro ile Kızılay’da indikten sonra AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı çıkışından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

Kızılaydan Anıtkabire Metro ile nasıl gidilir?

Kızılay’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

  1. Kızılay Meydanından Metroya binin Tandoğan Durağında inip biraz yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.
  2. Kızılay Meydanından Ankaray’a binin Tandoğan Durağında inip biraz yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Ulustan anıtkabire nasıl gidilir?

Ulus Metro istasyonundan Kızılay istasyonuna giden metroya binip Kızılay’a gideceksiniz, buradan inip aktarma yaparak Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. İndikten sonra yürüme mesafesindedir.

Kızılaydan Anıtkabire hangi dolmuş gider?

268-Bağlum, Kızılay GMK Bulvarı üzerinden Bağlum Otobüslerine binip Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz.

Anıtkabir den Esenboğa ya nasıl gidilir?

(Belko air) Havaş-Otobüs ile Gelecekseniz eğer, Havaalanından bu otobüslere bindiğinizde sizleri 19 Mayıs stadı B kapısı – Havaş otobüs durakları-Hipodrom olarak bilinen yerde inmelisiniz. Buradan Anıtkabir yaklaşık 10 dakikalık uzaklıktadır. Yürüyerek rahatlıkla gidebilir veya bu noktadan taksi ile gidebilirsiniz.

Sincandan Anıtkabire metro ile nasıl gidilir?

– Sincan Merkez’den geliyorsanız Sincan -Kayaş banliyö trenine binerek TYYD Hastanesi istasyonunda inerek 200 veya 383 numaralı otobüslerden birine aktarma yaparak Tandoğan durağında inip Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüdüğünüzde Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Maslak Acıbadem'E Metro Ile Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Kızılay Anıtkabir arası ne kadar?

Kızılay Anıtkabir Nasıl Gidilir? Kızılay meydanından Anıtkabir gidebilmek için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 1- Öncelikle vaktiniz varsa yürümenizi öneriyoruz. Aradaki mesafe sadece 3 km.

Ulustan Anıtkabire hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor: 309, 339-5, 512-5, 530-5, 532-5.

Anıtkabir’e giriş ücreti ne kadar?

Anıtkabir Ziyaret Saatleri 2022 Anıtkabir, haftanın her günü ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri, tarihlere göre değişiyor. 01 Kasım – 31 Ocak tarihleri arasında, 09.00-16.00 arasındadır. Anıtkabir giriş ücreti bulunmuyor.

Anıtkabir hangi semtte?

Anıtkabir, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk ‘ün anıt mezarını içeren komplekstir. Emin Onat ile Orhan Arda’nın tasarımı olan yapı kompleksinin 1944’te başlanan inşası 1953’te tamamlanmıştır.

Ankara Ulus ile Anıtkabir arası kaç km?

Çankaya ilçesindeki Anıtkabire Ulustan ulaşım sadece 8 kilometre olarak gösteriliyor.

Ankara Otogar Anıtkabir nasıl gidilir?

Otogardan /AŞTİ’den Anıtkabir ‘e Nasıl Gidilir? Eğer Ankara ‘ya otobüsle gelmişseniz terminalden hiç çıkmadan, terminal içerisinde bulunan Ankaray’a binerek Tandoğan Durağı’nda inerlerse, 5-10 dakikalık bir yürüyüşün ardından giriş kapısına ulaşabilirler.

Ankara Havalimanı Anıtkabir arası kaç km?

Uçaktan indiğiniz anda sadece gideceğiniz yere olan süreyi hesaplayın. Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Esenboğa Havalimanı ‘ndan Çankaya’ya 30 km, Anıtkabir ‘e 30 km mesafe bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *