Ankara Metro Ne Kadar?(Soru)

Ankarakart ile; Tam : 4,50 TL. İndirimli: 2,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

Metro ücreti ne kadar?

Metro, otobüs ve vapur alınan tam elektronik bilet ücreti 4.03 liradan 5.48 liraya, öğrenci bileti 1.96 liradan 2.66 liraya yükseldi. 2022 Aylık akbil olarak bilinen tam mavi kart aylık 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi.

Ankara metro kartı nereden alınır?

Ankara Kart Nasıl Alınır? Tam Ankara Kart kişiye özel olmadığı için bayilerden, Ankara Kart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan satın alınabiliyor.

Ankara öğrenci bileti kaç TL?

Ankara Öğrenci ve Tam Bilet Fiyatları 2022 Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin son zam kararıyla beraber öğrenci akbili ücreti 1.75 TL ‘den 2.5 TL ‘ye çıkarıldı. Tam bilet fiyatları da 3.25 TL ‘den 4.5 TL ‘ye yükseltildi. Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki EGO’nun hazırladığı teklif, UKOME’de karara bağlandı. 2

Tam aktarma ne kadar?

TAM 2.25 İNDİRİMLİ 1.25 TL Yarından itibaren tüm hatlarda tam biniş kartıyla aktarma yapan yolcuların kartlarından 2.25 TL, indirimli öğrenci biniş kartıyla aktarma yapan yolcuların kartlarından ise 1.25 TL aktarma ücreti düşecek. Yeni uygulama yarın saban 06.00’dan itibaren başlayacak.

Metro jetonu ne kadar?

Jeton için makina 4 tl para tahsil ediyor. Aynı durum metrobüs gişelerinde satılan tek geç kartlar için de geçerli ücreti 4 tl! İşin daha ilginç yanı bu istanbul kart dolum makinelerinin bozuk para haznesi olup, çalışmaması da ayrı bir olay.

You might be interested:  M9 Metro Hattı Ne Zaman Bitecek?

Aylık abonman nasıl yapılır?

Öğrenciler İBB’nin bireysel.istanbulkart. istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgilerini ve fotoğrafını kaydederek online başvuru yapabilir. İstanbulkart ve 6 TL kargo ücreti ödemesini başvurunun son adımında kredi kartı ile yapabilir.

Ankara öğrenci kartı nereden alınır?

Bayilerden, Smart veya Mini Banko cihazlarından TL yükleme yaparak, Ankara ‘daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilen ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart, bayilerden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan temin edilebilir.

EGO kartı nerede satılır?

Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Kızılay Metrosu veya Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası ( EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 22 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

AnkaraKart ücreti ne kadar?

Buna göre, 3,25 lira olan Ankarakart tam biniş ücreti 4,5 lira, 1,75 lira olan öğrenci biniş ücreti 2,5 lira oldu. Öğrencilerin 200 biniş karşılığında 60 liraya satın aldığı abonman uygulaması, 225 biniş için 75 lira olarak karara bağlandı.

Ankara kart para yükleme nasıl yapılır?

N Kolay Ankara Kartıma Nerelerden Para Yükleyebilirim?

  1. N Kolay Ankara Kart Noktalarından.
  2. Smart ve Mini Banko Cihazlardan.
  3. AnkaraKart Mobil Uygulamasından.
  4. Tüm banka ATM’lerinden, PTT Şubelerinden ve PTTMatiklerden.
  5. Banka hesaplarınızdan EFT yaparak.
  6. Aktif Bank İnternet Şubesinden.

Ankara kart aktarma ne kadar?

Ankarakart ile; Tam: 4,50 TL. İndirimli: 2,50 TL. Tam aktarma: 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

Aktarma kaç TL?

Buna göre Zamlı İETT ücret tarifesine göre uygulamaya konulan yüzde 15’lik zamla 3,50 TL olan tam elektronik bilet 4,25 TL ‘ye çıktı. Aktarma ücretinde ise Tam 1. Aktarma: 2,50 TL ‘den 2,87 TL ‘ye yükseldi.

EGO ogrenci aktarma ne kadar?

2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *