Çamlıca Tepesine Metro Ile Nasıl Gidilir?(Soru)

Çamlıca tepesi hangi metro?

Bu Metro hatları Üsküdar Çamlıca Tepesi yakınından geçiyor: M4, M5.

Büyük Çamlıca tepesine metrobüsle nasıl gidilir?

Çamlıca Tepesi ‘ne toplu taşıma araçları ile ulaşım için öncelikle Altunizade’ye gelmeniz gerekiyor. En pratik yol ise Metrobüs. Metrobüs ile Altunizade durağında indikten sonra buradan doğrudan Çamlıca Tepesi ‘ne giden minibüsleri kullanabilirsiniz.

Üsküdardan Büyük Çamlıca tepesine nasıl gidilir?

Bunun için Üsküdar’dan 11A, 11D, 11E, 11F, 11K, 11L, 11ST, 11V, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD ve 9Ş otobüs hatları ile ulaşmak mümkündür. Bu otobüs hatlarına Üsküdar’dan binip Çamlıca durağında inilmesi gerekir. Çamlıca durağından inildikten sonra kısa bir süre yürüyerek Çamlıca Tepesine ulaşabilirsiniz.

Çamlıca TV Kulesi nasıl gidilir?

Altunizade Metro 5. Çıkış – Çamlıca Kulesi ‘ne Ring Araçları ile kolayca gelebilirler. 10.00 – 18.20 saatleri arası Ring Servisleri bulunmaktadır. Ayrıca, Büyük Çamlıca Cami – Çamlıca Kulesi arası servisler bulunuyor. 10.00 – 18.20 arası bu servisler ile iki nokta arasında Gidiş – Geliş yapabilirsiniz.

Çamlıca tepesinde piknik yapılır mı?

İstanbul’u en iyi seyredebileceğiniz yerlerden biri olan Çamlıca Tepesi, temiz havası, otantik atmosferi, boğaz manzarası ve piknik alanlarıyla İstanbullunun popüler gezi duraklarından biri olarak bilinir. Küçük ve Büyük Çamlıca Tepesi ‘ndeki piknik alanında mangal yakılması yasak.

You might be interested:  Veysel Karani Metro Durağı Nerede?(Mükemmel cevap)

Altunizade metro hangi hat?

M5 Üsküdar-Çekmeköy Hattı, Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olup, Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattıdır. Hat, Üsküdar Meydanı’ndan başlayarak, Ümraniye ilçe merkezinden geçmekte ve Çekmeköy Meydanında son bulmaktadır.

Büyük Çamlıca Camii hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Büyük Çamlıca Camii yakınından geçiyor: 11C, 13, 14, 14R, 522.

Çamlıca tepesi hangi ilde?

Çamlıca Tepesi, İstanbul’un Anadolu yakasında yer almaktadır. Daha detaylı olarak İstanbul’un Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alan bir bölge olduğunu söylemek mümkün.

Metro Üsküdara gidiyor mu?

Metro ile Üsküdar ‘a Ulaşım Üsküdar ‘a metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Duraklar; Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy-Sancaktepe duraklarıdır.

Nakkaştepe ye hangi Otobüs gider?

Anadolu yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek isteyenler; Kadıköy’den 14M yada 15F numaralı otobüse binilir ve Bağlarbaşı durağında inilir. Burada İlahiyat Fakütlesinin önünden 14M yahut 15F otobüsüne binmeli ve Nakkaştepe Durağında inmelidir.

Küçük Çamlıca hangi Otobüs?

Bu Otobüs hatları Küçük Çamlıca Korusu yakınından geçiyor: 11ÜS, 129T, 14, 14R, 15BK, 522, 8E.

Yeni Çamlıca Kulesi nasıl gidilir?

Altunizade Metro 5. Çıkış – Çamlıca Kulesi ‘ne Ring Araçları ile kolayca gelebilirler. 10.00 – 18.20 saatleri arası Ring Servisleri bulunmaktadır. Ayrıca, Büyük Çamlıca Cami – Çamlıca Kulesi arası servisler bulunuyor. 10.00 – 18.20 arası bu servisler ile iki nokta arasında Gidiş – Geliş yapabilirsiniz.

Çamlıca Kulesi hangi durakta?

Bunun için Yenikapı – Havalimanı metrosuna binmek ve Merter durağında inmek gerekmektedir. Sonrasında metrobüse binilerek Altunizade durağında inilir. Altunizade durağından kalkan Çamlıca Tepesi otobüsleri ile tepeye ulaşmak mümkündür.

Çamlıca kulesine özel araçla nasıl gidilir?

Özel aracıyla gelecek olanlar D100 üzerinden Ümraniye yol ayrımına girip Çamlıca tabelasını izleyerek kuleye ulaşabilirler. Öte yandan Çamlıca Kulesi Ring Servisleriyle Büyük Çamlıca Camii- Çamlıca Kulesi ve Altunizade Metro- Çamlıca Kulesi arasında seyahat etmeniz mümkün.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *