Foça’Ya Nasıl Gidilir Metro?(Çözünme)

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça‘ya ulaşım sağlanılacaktır.

Hatundere den Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça – Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça ‘ya gidebilirsiniz.

Menemenden Yeni Foça ya nasıl gidilir?

Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen ‘e gidip oradan 744 ( Foça – Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça ‘ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça -Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Bornova eski Foça nasıl gidilir?

Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı- Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz. Yolculuğun toplam süresi 2,5 saat, ücret ise 20-30₺ arasında.

You might be interested:  Metro Öğrenci Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

744 Eshot nereye gider?

744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor.

Yeni Foça nereye gidilir?

Yeni Foça Gezilecek Yerler

 • Yeni Foça.
 • İzmir Yeni Foça.
 • Siren Kayalıkları
 • Kybele Açıkhava Tapınağı
 • Foça Adaları
 • Athena Tapınağı
 • Pers Anıt Mezarı
 • Heredot Duvarı

Izmir Adnan Menderes Havalimanı Foça arası kaç km?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘ndan Foça ve Çeşme’ye Nasıl Gidilir? İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça ‘ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür.

Aliağa Foça arası nasıl gidilir?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT ( otobüs )’a binerek Foça ‘ya ulaşım sağlanılacaktır.

Ilıca Plajı nasıl?

Ilıca Plajı Özellikleri Bölgenin denizi sığdır. Turkuaz rengi denizi ile tabandan gelen sıcak su kaynaklarına sahip olmasıyla deniz suyu sıcaklığı oldukça faladır. Denizin ortasından çıkan çok fazla sıcak su kaynağı bulunur. Termal suların bu bölgeden çıkması deniz suyunun hem sıcak hem de faydalı olmasını sağlar.

Foça’da denize girilir mi?

Foça ‘ya daha önce gelenler çok iyi bilir ki Foça ‘nın suyu pek sıcak değildir. Ancak Foça plajlarının ve koylarının berrak ve temiz bir suya sahip olması da Foça ‘yı denize girilebilecek en güzel tatil beldelerinden biri yapıyor. Şehrin merkezinde de koylarında da harika plajlar bulunuyor.

Yeni Foça denizi nasıl?

Foça ‘nın Denizi Nasıl? Foça koyları genelde Ege Açık Denizi ‘ne doğrudan bağlantılı olduğu için diğer İzmir sahillerine göre biraz daha soğuk olabilir. Ayrıca Çeşme ve Özdere sahilleri gibi kumluk denizi de yok denecek kadar azdır. Ancak açık denizle temas halinde olmasından dolayı çok temiz ve berrak bir denize sahip.

You might be interested:  Zorlu Hangi Metro Duragi?(EN iyi 5 ipucu)

Eski Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir ‘den Seferihisar’a nasıl gidilir: İzmir ‘den Seferihisar’a ulaşım için belediye otobüsü ya da dolmuş seçeneği bulunuyor. Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden hareket eden 975 ve 985 numaralı ESHOT otobüsleri Seferihisar ilçe merkezine kadar gidiyor.

Konak yeni foça nasıl gidilir?

Konak – Karşıyaka üzerinden Foça’ya vapurla gidebilirsiniz. Bu seferler sadece yazın yapılıyor. Akşam Foça’dan 19:30’da kalkan vapur, 21:25’te Karşıyaka ve Konak ‘a varıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *