Galata Kulesine Nasıl Gidilir Metro?(EN iyi 5 ipucu)

Galata Kulesi Metro ile nasil gidilir?

Marmaray Sirkeci durağında metrodan inmeniz gerekiyor. Sirkeci Marmaray durağından sonra Bağcılar-Kabataş tramvay hattına aktarma yapın. Kabataş yönüne binin ve Karaköy durağında inin. İndiğiniz yerden yokuşu kullanarak Galata Kulesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile Galata Kulesine nasıl gidilir?

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan Metrobüse binerek Cevizlibağ istasyonunda ininiz. Buradan Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Karaköy istasyonunda indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Galata Kulesi’ ne ulaşabilirsiniz.

Galata kulesine nasıl gidilir hangi otobüs gider?

Karaköy, Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Galata Kulesi Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 28, 28T, 30D, 46Ç, 55T, 66, 74A, 89C, 97T.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M1B, M2.
 4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, MİNİBÜS: B-34.

Galata kulesine araçla nasıl gidilir?

Özel araçla; Tarlabaşı yolundan Taksim’e çıkarken sol tarafta Galata Kulesi tabelasından girerek ulaşabilirsiniz. Aracınızı kule çevresinde yer alan otoparklara bırakabilirsiniz. Toplu ulaşımla; Öncelikle Taksim’e ulaşıyorsunuz.

Galata Kulesi için hangi vapur?

Anadolu Yakası’ndan Üsküdar- Karaköy ya da Kadıköy- Karaköy vapuruna binebilirsiniz. Karaköy iskelesinde indiğinizde kule sizi karşılayacak. Yine eşsiz bir yokuşu tırmanarak kuleye ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Çekmeköy Sultanbeyli Metro Ne Zaman Açılacak?(Çözüm bulundu)

Ortaköye metro ile nasıl gidilir?

Metro İle Ortaköy’e Nasıl Gidilir? Size en yakın metro hattından Yenikapı Hacıosman metrosuna aktarma yapabilir, Taksim veya Şişli- Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz. Ardından indiğiniz duraktan Beşiktaş’a giden otobüse binerek Ortaköy’e gidebilirsiniz.

Avcılar metrobüsten Eminönüne nasıl gidilir?

METROBÜS İLE EMİNÖNÜ’NE ULAŞIM Metrobüs ile Eminönü’ne gitmek için bir metrobüse binip Zeytinburnu durağında inmeniz gerekmektedir. Ardından Eminönü’nden geçen T1 Bağcılar Kabataş hattına geçiş yaparak Eminönü durağında inmek yeterli olacaktır.

Metrobüs nerelere gidiyor?

Yapılan paylaşıma göre metrobüs sefer hat bilgileri şu şekilde:

 • 34 AVCILAR – ZİNCİRLİKUYU. Hat uzunluğu: 30 km.
 • 34A CEVİZLİBAĞ – SÖĞÜTLÜÇEŞME. Hat uzunluğu: 22 km.
 • 34AS AVCILAR – SÖĞÜTLÜÇEŞME.
 • 34BZ BEYLİKDÜZÜ – ZİNCİRLİKUYU.
 • 34C BEYLİKDÜZÜ – CEVİZLİBAĞ
 • 34G BEYLİKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME.
 • 34Z ZİNCİRLİKUYU – SÖĞÜTLÜÇEŞME.

Galata Kulesi çıkmak ne kadar?

İstanbul’un tarihi sembollerinden Galata Kulesi’nin giriş ücreti 100 lira. Galata’ya gidip, muhteşem manzarayı seyretmek isteyenlerin 100 lira olan giriş ücretini ödemesi gerekiyor.

Galata ya nasıl gidilir?

Galata Kulesi Seyir Terası Seyir terasına çıkmak ve inmek için kulesinin girişinde giriş ücretini ödüyor ve mevcut 2 adet asansörü kullanıyorsunuz. Asansör dışında dönen merdivenler de var ancak çok dar ve alçak olduğu için tavsiye etmiyoruz. Ancak adrenalin seven bazı ziyaretçiler inişte bu merdivenleri kullanıyor.

Galata Kulesi nasıl yazılır?

16. Saray, köşk, han, kale, köprü, kule, anıt vb. yapı adlarının bütün kelimeleri büyük harfle başlar: Dolmabahçe Sarayı, İshakpaşa Sarayı, Çankaya Köşkü, Horozlu Han, Ankara Kalesi, Alanya Kalesi, Galata Köprüsü, Mostar Köprüsü, Beyazıt Kulesi, Zafer Abidesi, Bilge Kağan Anıtı vb.

Galata Kulesi nerede hangi semtte?

Galata Kulesi ya da müze olarak kullanılmaya başlaması sonrasındaki adıyla Galata Kulesi Müzesi, Türkiye’nin İstanbul şehrinin Beyoğlu ilçesinde bulunan bir kuledir.

You might be interested:  Ikea Kartal Hangi Metro Durağında?(En iyi çözüm)

Galata kulesinde müze kart geçerli mi?

Galata Kulesi ‘nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanması sebebiyle, girişte müzekart geçerlidir.

Galata Kulesi kimlere ücretsiz?

GALATA KULESİ ÖĞRENCİ GİRİŞİ 2021! Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tüm müzelerimiz; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için ücretsiz, diğer vatandaşlarımız içinse yıllık ziyaret bedeli 60 TL’dir” denildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *