Izmir Metro Ile Havaalanına Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Izmir havalimanından terminale nasıl gidilir?

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘ndan İzban’a binip, Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra istasyon önünden kalkan minibüslere binerek, İzmir Otogarı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aktarmalı yolculukta, havalimanından otogara gitmek ortalama 40 – 45 dakika sürüyor.

Izmir Otogar’dan havaalanına taksi ne kadar?

Havalimanındaki taksilerde tek bir tarife geçerlidir. Açılış ücretleri 3,90 olan taksilerde her kilometre başına 3,70 liralık artış söz konusudur. Taksi ile havalimanı otogar arası ödemeniz gereken muhtemel ücret 115 liradır.

Izmir Adnan Menderes Havalimanı hangi ilçede?

Adnan Menderes Havalimanı (IATA: ADB, ICAO: LTBJ), Türkiye’nin İzmir iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir.

Konak havalimanı nasıl gidilir?

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan havalimanı, Konak ‘a ortalama 16-17 km uzaklıktadır. Havalimanı ‘nın önünden kalkan İZBAN hattı ile Alsancak durağında inerek yaklaşık 25-30 dakikada ilçe merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından otobüs ile Konak ‘a gitmek için 202 no’lu Eshot hattı kullanılabilir.

Izmir Havaş otogara gidiyor mu?

Yolcu Alma Noktaları Not: Dış hatlardan gelen charter uçaklarının iniş saatine göre otogara Havaş servis düzenlemektedir. İzmir Havaş İnteraktif Ulaşım Haritası için tıklayınız.

You might be interested:  M7 Metro Hattı Ne Zaman Bitecek?(EN iyi 5 ipucu)

Izmir Otogar’dan Adnan Menderes Havalimanına nasıl gidilir?

İzmir Otogarı ‘ndan haftanın 7 günü 24 saat çalışan 204 numaralı ESHOT otobüsü Otogar ile Havalimanı ulaşımı için en kolay yöntem. Otogar ‘ dan havalimanına ulaşım için bir diğer alternatif de Halkapınar İZBAN İstasyonu’na otobüs ya da dolmuşla ulaşıp bu istasyondan İZBAN treni ile havalimanına gitmek.

Izmir taksi ücretleri ne kadar?

İzmir ‘de güncel taksimetre açılış 4,20 TL olup, kilometre başına 4,30 TL alınmaktadır. Bu tarife tüm İzmir için geçerlidir. Gece ve gündüz tarifesi aynıdır. Kısa mesafe indi-bindi bedeli 10 lira olarak belirlenmiştir.

Izmir çiğli den otogara nasıl gidilir?

Çiğli ‘ye otobüs ile ulaşmak isteyenlerin öncelikle İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşmaları gerekmektedir. İzmir Otobüs Terminali’ne geldikten sonra terminalin 2. Katında yer alan ilçe şehir içi Çiğli minibüsleri ile kolaylıkla yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Izmir havalimanı hangi Semttedir?

Adnan Menderes Havaalanı 38.289165 enlem ve 27.155001 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Dokuz Eylül Mh. ve Gaziemir ilçesine bağlıdır. Adnan Menderes Havaalanı haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Adnan Menderes Havaalanı posta kodu 35425.

Izmir hava alanı nerede?

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir şehir merkezine 15 km uzaklıkta. Havalimanı şehrin güneyinde Gaziemir ilçesinde konumlanıyor.

Izmir çiğli ile havaalanı arası kaç km?

Havalimanından Çiğli ‘ye Havaş seferleri ile ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. Taksi ile gitmek isterseniz, iki mesafe arası 30 km ‘lik bu yolculuk için ortalama 80-100 TL ödemeniz gerekmektedir.

Gaziemir Konak hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları 152 Gaziemir – Konak yakınından geçiyor: 10, 253, 887.

Konak Karşıyaka nasıl gidilir?

Karşıyaka’ya otobüs ile gitmek isterseniz; 121 no’lu Bostanlı İskele – Konak otobüs hattını kullanabilirsiniz. Karşıyaka’ya otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3-5 TL’dir. İzban ile gitmek isterseniz; Aliağa – Menemen İzban hattını kullanarak Karşıyaka durağında inmeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Istanbul Atatürk Havalimanı Metro Nerede?(Mükemmel cevap)

Konaktan Şirinyere hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirinyer yakınından geçiyor: 304, 441, 470, 515, 72.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *