Konya Metro Inşaatı Ne Zaman Başlayacak?(En iyi çözüm)

Yeni metro hattının 2022 yılının sonuna yetiştirilmesi hedefleniyor.

Konya Metro inşaatı ne durumda?

Metro projesinin ilk etabının 2023 yılında bitirilmesi öngörülüyordu. 2019 yılında “İlk etabı 4 yılda tamamlanacak” denilen Konya Metro Projesinde, üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen şantiye alanı kurmanın ötesinde herhangi bir gelişme yaşanmadı. Projenin şantiyesi Fetih Caddesi’nde kuruldu.

Konya Metro inşaatı başladı mı?

Eski Stadyum alanında cami, millet bahçesi ve Konya Metrosunun inşaat çalışmaları başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesince yapılacak ve 7,5 milyar liraya mal olacak Konya metrosu 4 yılda yolcu taşımaya hazır hale gelecek.

Konya Metro var mı?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay metro projesinin detaylarını paylaştı. 1 milyar Euro üzerinde bir yatırım değeriyle hayata geçirilecek konya metrosu 2 etaptan oluşacak. İlk etapta 22 durak olacak. Konya Metrosu ‘nun tamamı yer altında inşa edilecek.

Konya Metro inşaatı hangi firma aldı?

Konya Metro İhalesi’ni China CMC-Taşyapı İnşaat ortaklığı kazandı

Konya Metrosu ihalesini kim aldı?

1-China National Machinery (CMC)+Taşyapı: 1 milyar 196 milyon 499 bin 923 Euro, 29 cent 2-Kolin İnşaat+Kalyon İnşaat: 1 milyar 205 milyon 456 bin 553 Euro, 13 cent 3-Cengiz İnşaat: 1 milyar 232 milyon 619 bin 236 Euro, 83 cent 1.

Konya Metro hattı nereden geçecek?

Konya Metrosunun birinci etabı; Necmettin Erbakan Üniversitesi, Beyşehir Çevre Yolu, Yeni Gar Binası, Fetih, Ahmet Özcan ve Çeçenistan Caddesi’nden Meram Belediyesine kadar gelen 21,1 kilometreden oluşan 22 duraklı projeden oluşuyor. 2. etap ise Alaaddin ile Kampüs hattının yer altına alınmasından oluşacak.

You might be interested:  Kurtköy Metro Ne Zaman Açılacak?

Konya Metro hattı ne zaman bitecek?

Yeni metro hattının 2022 yılının sonuna yetiştirilmesi hedefleniyor.

Metro inşaatı kaç yıl sürer?

ulaştırma bakanı bu hatlara yapılacak ilavelerle birlikte 70 km’lik metro ağını 12 yılda bitirerek 2023 yılında hizmete sokmayı planladıklarını açıkladı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *