Mersin Metro Ihalesini Hangi Firma Aldı?(Çözüm bulundu)

Int. Inc + Kiska Kom İnş. A.Ş. ortak girişimi kazandı.

Mersin metro ihalesini hangi firma kazandı?

İhalenin kazananı belli oldu A.Ş. ortak girişimi kazandı. İhaledeki ikinci en avantajlı teklif ise 3 milyar 810 milyon lirayla Doğuş İnş. ve Tic.

Mersin metro projesini hangi firma aldı?

Inc + Kiska-Kom İnş. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı tarafından imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin için raylı sistemler dönemini başlattıklarını belirterek, ilk kazmayı Mersin ‘in kurtuluşunun 100. yılı olan 3 Ocak 2022’de vurmak istediklerini söyledi.

Mersin metro inşaatı ne zaman başlayacak?

Metro hattı, Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yatırım programına alındı. Kasım 2019’da projenin güzergâhının değiştiği duyuruldu. 26 Ağustos 2021 tarihinde ihale ABD ve Türkiye merkezli bir firma ortaklığına verildi. İnşaat çalışmaları Mersin ‘in kurtuluşunun 100. yıl dönümüne denk gelen 3 Ocak 2022’de başladı.

Mersinde metro yapılacak mı?

Mersin metrosu, M1 Metro Hattı, Türkiye’nin Mersin şehrinde yapımı planlanan metro sistemidir. 13,4 kilometrelik tek hat üzerinde on bir istasyon bulunacaktır. Metro hattı Akdeniz Bölgesi’nin ilk yeraltı metrosu olacaktır. Mersinin 100. kurtuluş yılı olan 3 Ocak 2022 yılında inşaat çalışmalarının başlayacağı duyuruldu.

Mersin metro ihalesi ne oldu?

Inc + KiskaKom İnş. A.Ş. ortak girişiminin kazandığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ulaşım Dairesi İhale Komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonucunda ihaleyi en avantajlı teklif olan 3 milyar 379 milyon 404 bin 875 lira ile Dillingham Cont.

You might be interested:  Metro Market Hangi Ülkenin?

Izmir buca Metrosu Ne Zaman Yapılacak?

İzmir Üçyol- Buca Metro Hattı’nın inşaatı yılın 2. yarısında başlayacak! İzmir tarihinin en büyük yatırımı olması planlanan Üçyol – Buca Metro projesinin genel ihale ilanı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın internet sitesinde yayımlandı. Projenin inşaatının bu yılın ikinci yarısında inşaatın başlaması planlanıyor.

Metro inşaatı kaç yıl sürer?

ulaştırma bakanı bu hatlara yapılacak ilavelerle birlikte 70 km’lik metro ağını 12 yılda bitirerek 2023 yılında hizmete sokmayı planladıklarını açıkladı.

Mersin Metro market hangi otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları Metro Market yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Metro Market yakınından geçiyor: 26M, 27M, 29M, 48M, 75B.

Türkiye’de hangi illerde metro hattı var?

Türkiye’de 12 ilin kentiçi raylı ulaşım çözümü bulunmakta. Metro, tramvay veya banliyö trenlerinden en az birini kullanan kentler şunlar: İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Gaziantep, Konya, Samsun, Adana, Antalya ve Adapazarı.

Konya Metro ne oldu?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2021 yılı Nisan ayının sonuna doğru bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu basın toplantısında metro ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu. Altay, “ Konya Metro Projesinde son aşamaya gelindi. Metro projesinde iptal ya da aksama yok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *