Metro Açık Bilet Nasıl Kullanılır?(Soru)

Kamil Koç Açık bilet Nasıl Kullanılır?

Seferinize 1 saat ve daha az süre kaldığı durumda biletiniz iptal edilemez, 12 ay boyunca kullanabileceğiniz şekilde açık bilete dönüştürülür. Bilet iptali için ücret öder miyim? Bilet iptali için herhangi bir ücret ödemesi alınmaz.

O bilet açığa alınan bilet nasıl kullanılır?

Biletinizi açığa aldığınızda, bilet bedeliniz anında bir kupona çevrilir ve bu kupon kodu size SMS ve e-posta yoluyla iletilir. Kupon kodunun kullanım süresi 12 aydır. Kupon kodunu kullanabilmek için mobil uygulamamız üzerinden üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Açık otobüs bileti nasıl kullanılır metro?

Biletinizi açığa aldıktan sonra kupon kodunuz tarafınıza SMS ve e-posta yoluyla iletilmektedir.

  1. Açığa alma işlemi firmaların belirlediği iptal sürelerine göre gerçekleştirilmektedir.
  2. Kupon kodunun kullanım süresi 12 ay olmaktadır.
  3. Metro Turizm ve BBBus firmalarında açık bilet kuponu kullanılmamaktadır.

Açığa alınan bilet nasıl aktif edilir?

Bilet değişiminde açığa alınan bilet hangi sınıfta yer alıyorsa ilgili sınıfın ceza kuralları uygulanır. Bilet açığa dönüştürüldükten sonra 1 yıl içerisinde kullanılmalıdır. Kredi kartı ile alınmış biletler de açık tarihli bilete dönüştürülebilir. Bilet tarihlendirirken arada ücret farkı varsa üzerine eklenir.

You might be interested:  Mersin Metro Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

THY Açık bilet Nasıl Kullanılır?

Açığa Alma Hakkı kapsamında açığa alınan biletler yalnızca bir defa ilave ücret ödemeden biletlenebilir. Açığa alınmış biletlerin yeniden kullanılmasında veya Ücretsiz Değişiklik uygulamasında yeni sefer aynı ücret ailesinde olduğu sürece ceza bedeli ve benzeri ücret farkları alınmaz.

Otobüste açık bilet nedir?

Açık bilet, herhangi bir tarihi olmayan, yolcunun bileti satın aldığı andan itibaren 1 yıl içerisinde dilediği zaman kullanabileceği seyahat biletidir. Bilet açık bilet olarak kesilemez. Önce belirli tarihe kesilip değişiklik kuralları içerisinde açık hale getirilir.

Hızlı tren açık bilet nasıl kullanılır?

Açık biletler, YHT ve Anahat trenlerinde, parkur ve tren ayrımı olmaksızın, bilet alınırken, ücret ödeme ekranında ‘ açık bilet kullan’ butonu tıklanarak çıkan ekranda açık bilet numarası eklenmek sureti ile para yerine kullanılabilir.

Internetten alınan bilet açığa alınır mı?

Otobüs biletinizi satın almış olduğunuz online bilet sitesini arayarak, biletinizi açığa alma talebinizde bulunabilirsiniz. Bu işlemde, mevcut biletinize önceden ödeme yapmış olduğunuz tutar, site tarafından 3-6 ay aralığında muhafaza edilecektir.

Açığa alınan bilet iade edilir mi?

COVID-19 nedeniyle seyahatten vazgeçilip bu kapsamda açığa alınan biletlerde, eğer ilgili seferde gecikme/ iptal yoksa veya gecikme/ iptal var ancak açığa alma işlemi daha önce yapıldıysa kesintisiz iade hakkı bulunmamaktadır.

Otobüs bileti kaç saat önce iptal edilir?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Tam elektronik bilet nedir?

Daha önceleri kullanılan kağıt biletin elektonik versiyonudur. Havalimanında kayıt ve biniş işlemi için yolcunun sadece pasaportunu yanında bulundurması yeterlidir. Elektronik bilet, tüm bilgilerinizle birlikte hava yolu şirketinin veri tabanında kayıtlı bulunmaktadır.

You might be interested:  M12 Metro Ne Zaman Bitecek?(En iyi çözüm)

Metroda Öğrenci indirimi var mı?

Metro Turizm öğrenci indirimi Şu an için yok.

Uçak bileti kaç saat kala açığa alınır?

Business Esnek sınıfında bir bilete sahipseniz biletiniz üzerindeki değişiklik uçuşunuza son 1 saat kala gerçekleştirilemez. Uçuşunuza 12 saat kala yapacağınız bilet değişikliğinde 150 TL kesinti gerçekleştirilir. Kıbrıs uçuşunuzda ise bu tatar 200 TL tutarındadır.

Mille alınan bilet açığa alınır mı?

Mil ile iade teklifi her yolcu için sunulmaz. Sefer iptali veya tarife değişikliğine maruz kalan Türk Hava Yolları’nın belirlediği uçuşlarda yer alan yolcular için bu teklif sunulmaktadır. Mil ile iade işlemi gerçekleştikten sonra iade türünde bir değişiklik yapılamaz ve iade nakden talep edilemez.

Uçak bileti ne zamana kadar açığa alınabilir?

Seyahat planları henüz belli değilse; Biletlerini, 31 Mayıs 2022 tarihine kadar olan herhangi bir tarihte gerçekleşecek uçuşta tekrar kullanmak üzere açığa alabileceklerdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *