Metro Hes Kodu Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

IBB kart HES kodu nasıl alınır?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Metro HES kodu istiyor mu?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren İstanbul’da metro, otobüs, tramvay ve Marmaray’da HES kodu olmadan vatandaşların binişlerine izin verilmeyecek.

Metro karta HES kodu nasıl yüklenir?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu olmadan metrobüse binilir mi?

Böylelikle koronavirüslü ya da temaslı olan kişiler HES kodları olmadan toplu taşıma kullanabiliyor. Metrobüs kullanan Yıldız Göksu, “Her gelen vatandaş tek kullanımlık kartlarla turnikelerden rahatça geçebiliyor.

IBB kart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığının HES uygulaması ya da SMS üzerinden alınan HES kodu ile birlikte kişisel bilgilerini “https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul” sitesindeki gerekli alanlara girerek eşleştirme işlemi yapılabilecek.

You might be interested:  Istanbul'Da Ilk Metro Ne Zaman Yapıldı?

Istanbul kart HES kodu zorunlu mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karara göre İstanbul ‘da toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbulkartlara HES kodu tanımlamak zorunlu oldu. 15 Ocak’ta uygulanmaya başlanan İstanbulkart HES kodu zorunluluğu nedeniyle İstanbullular HES kodu alma işlemini araştırıyor.

Şehir dışına çıkarken HES kodu almak zorunlu mu?

ÖZEL ARAÇLA SEYAHATLERDE HES KODU ZORUNLU MU? Özel araçla şehirler arası seyahatlerde HES kodu zorunluğu bulunmuyor. Ancak otobüs, uçak ve tren ile seyahat etmeniz halinde HES kodu almanız gerekiyor.

Marmarayda HES kodu gerekli mi?

İstanbul’da ulaşım için kullanılan seyahat kartı İstanbulkart ile HES kodlarının eşleştirilmesi gerekiyor. Ancak metrobüs, Marmaray gibi toplu taşıma araçlarını kullanırken İstanbulkart’ları olmayanlar tek kullanımlık kartlardan satın alarak ulaşım araçlarını kullanabiliyor.

Şehirlerarası otobüslerde HES kodu isteniyor mu?

Şehirler arası seferler için zorunlu olan HES kodu, ayrıca 81 ildeki şehir içi toplu taşıma araçlarında ve uçuş seyahatleri sırasında da zorunlu hale getirildi. ÖSYM de sınavlarına giren öğrencilerin başvuru için HES kodu almasını zorunlu tuttu.

Otobüs kartlarına HES kodu nasıl yüklenir?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

HES kodu olmadan otobuse binilir mi?

İBB’den açıklama yapılmıştı İBB’den yapılan açıklamada, “Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayınlanan genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş İstanbulkartlar geçersiz sayılacak.

Vapurda HES kodu gerekli mı?

Evet. Kara yolu, hava yolu ya da deniz yolu ile seyahat etmek isteyen tüm vatandaşların HES kodu alması gerekmektedir.

You might be interested:  Mahmutbey Metro Nereye Gidiyor?(Doğru cevap)

Otobüsler için HES kodu gerekli mi?

Otobüs bileti veya uçak bileti alarak seyahat edebilmeniz için HES kodunuzun olması gerekecek. HES Kodu sayesinde ilgili seyahat firmaları tedbir alacak. Yolculuk sırasında veya sonradan bir yolcuya virüs bulaştığı tespit edilirse HES uygulaması sayesinde yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin de takibi yapılacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *