Metro Ile Sultanahmete Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

– M1A metrosuna Yenikapı yönünde binilir. 17 durak sonra Ayrılık Çeşmesi durağında inilir ve Marmaray’a binilir. Marmaray ile yaklaşık 15 dakika içinde Sirkeci İstasyonu’na gidilir. Sirkeci’den yürüyerek ya da tramvayla Sultanahmet’e gidilebilir. Bu güzergahı kullanarak Sultanahmet’e gitmek yaklaşık 1 saat sürer.

Sultanahmet hangi metro durağı?

Çemberlitaş durak, Fatih içindeki Sultanahmet konumuna en yakındır.

Mecidiyeköy Sultanahmet nasıl gidilir?

Mecidiyeköy ‘den Sultanahmet ‘e en kolay ve zametsiz olarak Şişli-Vezneciler İETT otobüsüdür. 77A olan bu otobüs Şişli-Vezneciler arasında sefer yapar. Veznecilere geldikten sonra ise yürüme mesafesinde Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Diğer bir güzergah ise biraz uzan ve ters olan güzergahtır.

Sultanahmede nasıl gidilir?

Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Sultanahmet Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 30D, 46Ç, 47E, 54E, 66, 74A, BN1.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M1B, M2.
 4. Tramvay: T1.

Pendik Sultanahmet nasıl gidilir?

Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmara’ya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapın. Tramvay ile Sultanahmet durağında inin.

Metro ile Beyazıt’a nasıl gidilir?

Ayrıca, Beyazıt Meydanına tramvay ile gitmenizde mümkün bunun için T1 Kabataş – Bağcılar tramvay hattına binerek – Beyazıt durağında inebilirsiniz. Beyazıt’a metro ile gitmek isterseniz, M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattından Vezneciler durağına, oradan kısa bir yürüme mesafesiyle de meydana ulaşabiliyorsunuz.

You might be interested:  Tepe Nautilus Hangi Metro?(Soru)

Sultanahmet Camii hangi durakta?

Sirkeci (Harem İskelesi) durak, İstanbul içindeki Sultanahmet Camii konumuna en yakındır.

Okmeydanı Sultanahmet nasıl gidilir?

– Tramvay ya da metro yerine otobüs ile de Sultanahmet’e gidilebilir. Bunun için öncelikle 46Ç (Çağlayan – Eminönü), 54E ( Okmeydanı – Eminönü), 66 (Gülbağ – Eminönü), 70FE (Feriköy – Eminönü) ya da 74A (Gayrettepe – Eminönü) İETT otobüslerinden bir tanesine binilir.

Mecidiyeköy Eminönü Nasıl Gidilir?

Şişli’den Eminönü’ne nasıl gidilir Mecidiyeköy’den Eminönü’ne gitmekle aynı. Öncelikle yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Taksim’e gitmelisiniz. Taksim’den füniküler ile Kabataş’a inebilirsiniz. Kabataş’tan da yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilen T1 tramvayını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından Eminönüne nasıl gidilir?

Anadolu Yakası ‘nda oturan ya da konaklayan kişiler için Eminönü’ne en kolay ulaşım seçenekleri Marmaray ve vapurdur. Avrupa Yakası ‘nda oturan ya da konaklayan kişiler için ise metro, tramvay ve Marmaray gibi çeşitli seçenekler mevcuttur.

Sultan Ahmet Cami istanbulun hangi semtinde?

Sultanahmet, İstanbul ‘ un Avrupa Yakası ‘nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir. Tarihî yarımadanın en uç noktasında bulunan mahalle, Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya başta olmak üzere çok sayıda tarihî eseri sınırları içinde barındırmaktadır.

Kadıköy Sultanbeyli nasıl gidilir?

Kadıköy bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden 18K Kadıköy – Sultanbeyli adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 13, 14, 14M, 15F, 16, 16D, 19F.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, MİNİBÜS: C-57.
 4. Vapur: EMINÖNÜ – KARAKÖY – KADIKÖY (ÇAYIRBAŞI)

Marmaray ile Ayasofya nasıl gidilir?

|Üsküdar’dan Ayasofya ‘ya gitmek için Marmaray ‘ı kullanabilirsiniz. Ayasofya ‘ya ulaşabilmek için Marmaray ‘dan Sirkeci durağında inmeniz gerekiyor. Normal şartlarda Marmaray ‘dan indikten sonra tramvaya aktarma yapıp iki durak sonra Ayasofya ‘da olmanız mümkün.

You might be interested:  Metro Seferleri Ne Zaman Başlayacak?(En iyi çözüm)

Pendikten Eminönü’ne vapurla nasıl gidilir?

Vapurla Eminönü ‘ne gitmek isteyen yolcular, Marmaray veya M5 hatlı metroya binmeli ardından Üsküdar durağında inerek vapura binmelidir. Bir diğer seçenek ise, M4 hatlı Kartal- Pendik metrosuna binmeli ve Kadıköy’de inmelidir. Buradan da yine iskeleden vapura binerek Eminönü ‘ne ulaşmanız mümkündür.

Sultanahmet nereler gezilir?

Sultanahmet Gezilecek Yerler

 • Sultanahmet Meydanı Sultanahmet Meydanı nereden bakarsanız bakın gezip görmeye değer bir şeylerin olduğu İstanbul en ünlü meydanı.
 • Sultanahmet Camii.
 • 3. Ayasofya Camii.
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi.
 • 5. Topkapı Sarayı
 • Yerebatan Sarnıcı
 • 7. Gülhane Parkı
 • 8. Haseki Hamamı

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *