Metro Kartına Hes Kodu Nasıl Alınır?(Soru)

Hes Kodu Eşleştirme

  1. TC KİMLİK NO * TC kimlik numarası ile HES kodu eşleştirmesi için kart sahibinin TC kimlik numarasını giriniz.
  2. AD * Kart Sahibinin Adı’nı Giriniz.
  3. HES KODU *(!)
  4. CEP TEL * Tüm bilgilerin doğruluğunu teyit için doğrulama kodu gönderilecektir.

HES kodu nasıl yüklenir karta?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Istanbul kart HES kodu nereden alınır?

HES kodu, e-Devlet, mesaj ve Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınıyor. e-Devlet sistemi üzerinden HES kodu almak için https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresine erişim sağlanması gerekiyor.

Otobüslerde HES kodu nasıl alınır?

HES kodunu SMS ile almak için, lütfen HES, ardından TC kimlik numaranız, TC kimlik belgenizin seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini (gün sayısı olarak) yazarak 2023’e kısa mesaj olarak gönderin. Örnek olarak şöyle yazmalısınız: ” HES 12345678901 4567 10″. HES kodunuz size yanıt olarak gönderilecektir.

Otobüslerde HES kodu nedir?

HES kodu (Hayat Eve Sığar kodu ), yurt içi uçuşlarda gerekli olan, güvenli bir seyahat sağlama amacıyla T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu tutulan 10 haneli bir koddur. Yurt içi yolculuklarınızda, uçak, tren ve otobüs bileti satın alma sürecinde bu kodu edinip ilgili alana girmeniz gerekiyor.

You might be interested:  Eyüp Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?(Soru)

HES kodu karta nasıl yüklenir Tekirdağ?

2- HES KODU ve Ulaşım kartınızı eşleştirmek için hazırlanmış olan kişiselleştirme formuna erişin.Form üzerinde yer alan kısımları doldurun. Form Üzerindeki Alanların Açıklamaları:

  1. 1 – TC Kimlik Numarası
  2. 2 – Ulaşım Kart Numarası
  3. 3 – HES Kodu.
  4. 4 – GSM Kodu.
  5. 5 – Email.
  6. 6 – KVKK kurallarını okudum ve onaylıyorum.

HES kodu kaç karta yüklenir?

HES Kodu Uygulaması Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.

Istanbul kart HES kodu Yükleme Nasıl Yapılır?

Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden aldığın HES Kodunu, kişisel bilgiler ve telefon numarası https://kisisellestirme. istanbulkart. istanbul sitesindeki gerekli alanlara doldurarak tanımlanabilecek.

Istanbul karta HES kodu olup olmadığımı nasıl anlarım?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

IBB kart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığının HES uygulaması ya da SMS üzerinden alınan HES kodu ile birlikte kişisel bilgilerini “https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul” sitesindeki gerekli alanlara girerek eşleştirme işlemi yapılabilecek.

Otobüslerde HES kodu var mı?

Vatandaşlar, metro, metrobüs, marmaray ve otobüste HES kodu zorunlu mu sorusunu araştırıyor. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı iş birliği çerçevesinde tüm toplu taşıma araçlarına binerken HES kodu kullanmak gerekecek. Toplu taşımada HES kodu zorunluğu 15 Ocak 2021’de başlayacak.

Belediye otobüslerde HES kodu zorunlu mu?

İçişleri Bakanlığı’ndan yayımlanan genelge ile şehir içi toplu ulaşım araçlarında HES kodu zorunluluğu getirilmişti. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkart’lar bugünden itibaren toplu taşımada kullanılamayacaktı ancak eşleşmeyi yapmayanlar da toplu taşımayı kullanabildi.

Otobüslerde HES kodu ne zaman başlayacak?

Yeni tip koronavirüs (Kovid -19) ile mücadele kapsamında yayınlanan genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş İstanbulkartlar geçersiz sayılacak. Koronavirüs riski taşıyan yolcular, kent içinde toplu taşımadan yararlanamayacak.

You might be interested:  Giyimkent Metro Ne Zaman Açılacak?(Çözülmüş)

HES kodu kaç defa kullanılır?

HES kodunu kaç kere alabilirim? HES kodunu her yolculuk için ayrı ayrı mı almam gerekiyor? HES kodunu geçerlilik tarihinizin bitmesi halinde sürekli şekilde alabilirsiniz. Eğer bir sonraki yolculuğunuz için yolculuk tarihinden sonra 7 gün daha geçerliliği olan bir kodunuz varsa yeni kod almanıza gerek yoktur.

Otobüslerde HES kodu kalktı mı?

Yeni normalleşme ile beraber HES kodu zorunluluğu olup olmadığı merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede HES kodu zorunluluğunun kalktığına dair bir açıklama bulunmuyor. Bu sebeple HES kodu kullanımı devam edecek.

Otobüslerde HES kodu kalktı mi?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yayınlanan genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş İstanbulkartlar geçersiz sayılacak. Koronavirüs riski taşıyan yolcular, kent içinde toplu taşımadan yararlanamayacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *