Silivri’Ye Metro Ne Zaman Gelecek?(Çözüm bulundu)

Silivri metro projesi var mı?

Silivri Metrosu için çalışmalar başladı! İstanbul’a yeni metro hattının geleceğini duyuran İBB Başkanı Topbaş, ” Silivri ‘ye 32.5 kilometre metro gelecek. Metro çalışmalarını programa alıyoruz ve projelendirme çalışmaları yapılıyor.” dedi.

Silivri’ye metrobüs gidecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, metrobüsün Silivri ‘ ye kadar uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin bir soru üzerine, ” Metrobüs şu anda normal kapasitesinin üzerinde. 500 bin günlük kapasite ile planlanmış şu anda 900 bin.

Büyükçekmece metro ne zaman gelecek?

25 kilometre uzunluğunda olacak Bakırköy -Küçükçekmece arasındaki D-100 Karayolu kuzeyindeki yerleşimlerin içerisinden geçecek. Metro hattı saatte tek hatta 45 bin kişi taşıyacak. Toplam 1 milyar 375 milyon dolarlık maliyetle hayata geçirilecek metro hattının 2017 yılında açılması planlanıyor.

Silivri’de hangi projeler var?

İşte Silivri ‘de ki mega projelerden bazıları ve projeler hakkında bazı ipuçları:

 • 1 – Edirne’den İstanbul’a yüksek hızlı tren projesi.
 • 2 – Kanal İstanbul Projesi ( Çılgın Proje )
 • 3 – Yeni havaalanı ve bağlantı yolları
 • 4 – Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yolları
 • “3.
 • 5 – Silivri Metro Projesi.

Silivri ne zaman gelişir?

Mustafa Altınkök, “2021’nin ikinci çeyreğinden itibaren Silivri bölgelerinde tarla veya arsalarda %50 ye varan artışların yaşanacak” dedi. Silivri ‘de gayrimenkul ve emlak fiyatlarında çıkış net bir şekilde 2021’in ikinci çeyreğinde büyümeye devam edecek diyen Altınkök, “Bunu yasayarak göreceğiz” dedi.

You might be interested:  Esenkent Metro Ne Zaman Açılacak?(Çözüm bulundu)

Silivriye hangi otobüs firmaları gidiyor?

Silivri ilçesine otobüs ile gitmek isterseniz; 300, 303 ve 303B no’lu İETT hatlarını kullanabilirsiniz. Bu hatlar, Büyükçekmece ve Yenibosna bölgelerinden Silivri ‘ ye ulaşım olanağı sunmaktadır.

Metrobüs nerelere gidiyor?

Yapılan paylaşıma göre metrobüs sefer hat bilgileri şu şekilde:

 • 34 AVCILAR – ZİNCİRLİKUYU. Hat uzunluğu: 30 km.
 • 34A CEVİZLİBAĞ – SÖĞÜTLÜÇEŞME. Hat uzunluğu: 22 km.
 • 34AS AVCILAR – SÖĞÜTLÜÇEŞME.
 • 34BZ BEYLİKDÜZÜ – ZİNCİRLİKUYU.
 • 34C BEYLİKDÜZÜ – CEVİZLİBAĞ
 • 34G BEYLİKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME.
 • 34Z ZİNCİRLİKUYU – SÖĞÜTLÜÇEŞME.

Yeni metrobüs ne zaman gelecek?

İETT’nin 7.7 milyar liralık 2022 bütçesi, İBB Meclisi’nde onaylandı. Bütçeyi sunan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, ” Metrobüs hattı için alınan yeni araçların teslimatı 2022 yılının ilk çeyreğinde başlayacak” dedi.

Büyükçekmece’ye metrobüs gelecek mi?

Başkan Uysal, ” Büyükçekmece ‘ ye metro ve metrobüsü getireceğiz. Yenikapı-Beylikdüzü Metro Hattı artık Yenikapı- Büyükçekmece Metro Hattı olacak” dedi.

Büyükçekmece’ye metro var mı?

Büyükçekmece ‘ ye Raylı Sistemler ile Ulaşım Büyükçekmece ilçesine metro hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Silivride yatırım yapılır mı?

Silivri ‘deki sanayi arsalarında fiyatlar Gebze ve Beylikdüzü gibi bölgelere nazaran çok daha uygun ve yatırım yapılabilecek düzeyde. Gayrimenkul alamayan küçük ve orta ölçekli yatırımcılar arsa yatırımı yapmayı tercih edebilirler.

Silivride nerede arsa alınır?

Yatırımcılar, Silivri’de arsa satın alımlarında son zamanlarda en çok Gazitepe, Alipaşa ve Ortaköy bölgelerine rağbet ediyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *