Taksime Metro Ile Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Taksim’e hangi metro gider?

Bayrampaşa, Esenler istikametinden Taksim ‘ e gitmek isteyenler; Yenikapı-Havalimanına metrosuna binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı durağından Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Taksim durağına geldiğinde inmelidir.

Marmaray ile Taksim nasıl gidilir?

Marmaray ile ulaşım sağlayacaksanız; Yenikapı durağında indikten sonra, M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattına aktarma yaparak, Şişhane ya da Taksim duraklarında inebilirsiniz. Ayrıca, Sirkeci durağında inerseniz; Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak da aktarma yapmanız gerekmektedir.

Taksim Şişhane nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Taksim – Sishane Metrosu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 49T, 66, 74A, 80T, 89C, 93T, 97T, SG-2.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2, M7.
 4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D44.

Taksime nasıl gidiliyor?

Taksim, Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Taksim Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 129T, 48T, 66, 74A, 80T, 93T, 97T, SG-2.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2.
 4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-61.

Taksim Meydana hangi otobüs gider?

Taksim, Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Taksim Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 129T, 32T, 37T, 54E, 66, 80T, 93T, DT1, SG-2.
 • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 • Metro: M2.
 • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-36, DOLMUŞ: D-61.
You might be interested:  Zorlu Center Hangi Metro Durağında?(Doğru cevap)

Kadıköy Taksim metro ile nasıl gidilir?

1 – Kadıköy’den Taksim’e metrobüs+ metro ile gitmek için; Zincirlikuyu durağına gelindiğinde inilir, metro bağlantı yolu kullanılarak Yenikapı-Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına yürüyerek geçilir. Burada Yenikapı yönüne binilir ve Gayrettepe durağından sonra bu yöndeki 3. durak olan Taksim durağına ulaşılır.

Marmaray ile Beyoğlu’na nasıl gidilir?

Marmaray ile Beyoğlu ilçesine doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. Ayrılıkçeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme durakları bulunan Marmaray ulaşım aracı ile Beyoğlu ‘ na gitmek isterseniz, Yenikapı durağında inmeli ve M2 Yenikapı metro bağlantısı ile aktarma yapmalısınız.

Gebze Marmaray hattı nereye kadar gidiyor?

Marmaray banliyö trenleri Gebze -Halkalı arasındaki 76 km’lik mesafede 43 istasyon ile hizmet vermektedir. Gebze -Halkalı arasında YHT’lere aktarma yapılan istasyonlarımız: Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı.

Marmaray ile Eminönü’ne nasıl gidilir?

M4 Kadıköy-Kartal metrosuna binerek Ayrılıkçeşme de inmeli, diğer metro hattına binen yolcular ise Yenikapı’da inerek Marmaraya aktarma yapmalıdır. Oturduğunuz yere yakın Marmaray durağından, Marmaraya binebilir, Sirkeci durağında inebilirsiniz. Zaten Sirkeci durağında indiniz demek Eminönü ‘ne geldiniz demektir.

Beyoğlu Şişhaneye nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Şişhane adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 30D, 46Ç, 54E, 55T, 66, 74A, 97T.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
 3. Metro: M2.
 4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11.

Galataya hangi otobüsler gider?

Bu Otobüs hatları Galata Kulesi Meydanı yakınından geçiyor: 28, 28T, 30D, 46Ç, 55T, 66, 74A, 89C, 97T.

Taksimden Beşiktaş nasıl gidilir?

Taksim meydanından Beşiktaş tarafına dolmuşlarla gidebilir ya da yürüyerek 5 dakikada gidebilirsiniz. İki mesafe arası yalnızca 3 km. Dolmuş ile gitmek isteyenler Gezi parkının yanındaki dolmuşlara binebilir. Yürümek isteyenler ise Gümüşsuyu tarafından aşağı doğru çabucak gidebilirler.

You might be interested:  Esenler Otogar Metro Ile Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Istanbul Taksim nereye yakın?

Taksim Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Taksim İstanbul ilinde yer almakta olup, Taksim Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Taksim haritası konumu ise 41° 2′ 11.9040” Kuzey ve 28° 59′ 11.6268” Doğu gps koordinatlarıdır. Taksim bağlı olduğu Beyoğlu ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Metro Eminönüne gider mi?

İstanbul’daki metro hatlarında direkt olarak Eminönü’ne giden bir istasyon bulunmamaktadır. Ancak M2 numaralı Yenikapı – Hacıosman – Taksim metro hattında bulunan İstanbul Üniversitesi – Vezneciler durağı Eminönü’ne yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Taksim Eminönüne nasıl gidilir?

Metro: M2 Hacıosman Yenikapı metro hattı için Taksim durağına gidip Taksim Kabataş Finiküler hattı ile Kabataş’a gidip sonra da tramvay ile Eminönü’ne gidebilirsiniz. Dolmuş: Taksim ‘de ki dolmuşlarla direk Eminönü’ne gidebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *