Taksime Nasıl Gidilir Metro?(Doğru cevap)

Taksim’e hangi metro gider?

Bayrampaşa, Esenler istikametinden Taksim ‘ e gitmek isteyenler; Yenikapı-Havalimanına metrosuna binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı durağından Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Taksim durağına geldiğinde inmelidir.

Taksime nasıl gidiliyor?

Taksim, Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Taksim Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 129T, 48T, 66, 74A, 80T, 93T, 97T, SG-2.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
  3. Metro: M2.
  4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-61.

Marmaray ile taksime nasıl gidilir?

Marmaray ile ulaşım sağlayacaksanız; Yenikapı durağında indikten sonra, M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattına aktarma yaparak, Şişhane ya da Taksim duraklarında inebilirsiniz. Ayrıca, Sirkeci durağında inerseniz; Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak da aktarma yapmanız gerekmektedir.

Taksimden Esenler Otogara metro ile nasıl gidilir?

METRO İLE ESENLER OTOGARI’NA ULAŞIM Esenler Otogar’a Metro ile gitmek için M1A ve M1B Metro hatlarına binip Otogar durağında inebilirsiniz. Ya da M2 Yenikapı- Hacıosman Metrosu ‘na binerek Taksim ya da Şişli/ Mecidiyeköy duraklarında inip oradan kalkan otobüslerle Esenler Otogar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksim Meydana hangi otobüs gider?

Taksim, Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Taksim Meydanı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  • Otobüs: 129T, 32T, 37T, 54E, 66, 80T, 93T, DT1, SG-2.
  • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
  • Metro: M2.
  • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-36, DOLMUŞ: D-61.
You might be interested:  Kadıköy Metro Nasıl Gidilir?(Soru)

Kadıköy Taksim metro ile nasıl gidilir?

1 – Kadıköy’den Taksim’e metrobüs+ metro ile gitmek için; Zincirlikuyu durağına gelindiğinde inilir, metro bağlantı yolu kullanılarak Yenikapı-Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına yürüyerek geçilir. Burada Yenikapı yönüne binilir ve Gayrettepe durağından sonra bu yöndeki 3. durak olan Taksim durağına ulaşılır.

Istanbul Taksim nereye yakın?

Taksim Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Taksim İstanbul ilinde yer almakta olup, Taksim Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Taksim haritası konumu ise 41° 2′ 11.9040” Kuzey ve 28° 59′ 11.6268” Doğu gps koordinatlarıdır. Taksim bağlı olduğu Beyoğlu ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Metro Eminönüne gider mi?

İstanbul’daki metro hatlarında direkt olarak Eminönü’ne giden bir istasyon bulunmamaktadır. Ancak M2 numaralı Yenikapı – Hacıosman – Taksim metro hattında bulunan İstanbul Üniversitesi – Vezneciler durağı Eminönü’ne yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Taksim Eminönüne nasıl gidilir?

Metro: M2 Hacıosman Yenikapı metro hattı için Taksim durağına gidip Taksim Kabataş Finiküler hattı ile Kabataş’a gidip sonra da tramvay ile Eminönü’ne gidebilirsiniz. Dolmuş: Taksim ‘de ki dolmuşlarla direk Eminönü’ne gidebilirsiniz.

Gebze Marmaray hattı nereye kadar gidiyor?

Marmaray banliyö trenleri Gebze -Halkalı arasındaki 76 km’lik mesafede 43 istasyon ile hizmet vermektedir. Gebze -Halkalı arasında YHT’lere aktarma yapılan istasyonlarımız: Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı.

Marmaray ile Eminönü’ne nasıl gidilir?

M4 Kadıköy-Kartal metrosuna binerek Ayrılıkçeşme de inmeli, diğer metro hattına binen yolcular ise Yenikapı’da inerek Marmaraya aktarma yapmalıdır. Oturduğunuz yere yakın Marmaray durağından, Marmaraya binebilir, Sirkeci durağında inebilirsiniz. Zaten Sirkeci durağında indiniz demek Eminönü ‘ne geldiniz demektir.

Yenibosna Metro taksime gider mi?

Hangi Metro hatları 73 Yenibosna Metro – Taksim yakınından geçiyor? Bu Metro hatları 73 Yenibosna Metro – Taksim yakınından geçiyor: M1A, M1B.

You might be interested:  Metro Ile Vadi Istanbul'A Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

85T nereden kalkıyor?

85T otobüs hattının ilk durağı Cevizlibağ olup son durağı Harbiye durağıdır. 85T (Cevizlibağ‎→Harbiye), hafta içi çalışıyor.

Esenler metro nereye gider?

ESENLER OTOGARI Esenler Otogarına M1 Aksaray, Kocatepe, Otogar, Davutpaşa, ZeytinBurnu, Şirinevler, Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Hava Limanı metro hattı ile ve Esenler – Otogar metro hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Esenler Otogar taksi kaç para?

İBB Meclisi kararıyla otogar ücret tarifesi belli oldu. Karara göre, taksi ve otomobiller otoparktan 25 dakikaya kadar ücretsiz yararlanmaya devam edecek. İlk 25 dakikadan 1 saate kadar taksiler 4 lira, özel otomobiller 8 lira, otobüsler ise 16 lira ödeyecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *