Bozcaadaya Nasıl Gidilir Otobüs?(EN iyi 5 ipucu)

Çanakkale Şehir Merkezinden: Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada’ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada’ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bozcaada feribotu nereden kalkıyor?

Bozcaada ‘ya ulaşım; Bozcaada ‘ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Bozcaada ya nasıl gidilir?

Bozcaada ‘ya ulaşım Gestaş tarafından, feribot (arabalı vapur) ile sağlanıyor. Bozcaada ile Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi arasındaki 4 mil mesafe, ortalama yarım saat sürüyor. Yaz sezonunda iki feribot karşılıklı çalışıyor. Yazın 45 dakikada bir yapılan seferler, kışın günde üçe kadar inebiliyor.

Istanbuldan bozcaadaya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

Bozcaada Çanakkale feribot kaç saat?

Geyikli – Bozcaada arası feribot la yaklaşık yarım saat, Çanakkale merkez ile Bozcaada arası ise gezi teknesi feribotu ile yaklaşık bir saat saat sürmektedir.

You might be interested:  Gebze Izmit Hangi Otobüs Gider?(Mükemmel cevap)

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

2015 Haziran ayında başlayan uygulama ile yaz döneminde merkezde araç kullanımı kısıtlanıyor. Aracınızla feribottan adaya indikten sonra trafiğe açık 2 cadde seçeneğini kullanarak arabanızı belediyenin ücretsiz park yerlerinden birine koyabilir, sonra otelinize yürüyerek gidebilirsiniz.

Tatil için Gökçeada mı Bozcaada mı?

Vel hasıl-ı kelam, daha canlı daha butik bir tatil yapmak istiyorsanız, deniz mahsulleri ilk tercihiniz ve romantik bir tatil ise amacınız Bozcaada, yok ben daha sakin bakir bir alan gezmek istiyorum, gitmişken Türkiye’nin tek su altı milli parkına da dalış yaparım diyorsanız Gökçeada size daha uygun.

Geyikli Bozcaada kaç para?

GESTAŞ Geyikli – Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir: Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

Istanbul’dan Gökceada ya nasıl gidebilirim?

İstanbul’dan kendi araçları ile Gökçeada ‘ya gitmek isteyen yolcular TEM otoyolu üzerinden Tekirdağ, Keşan, Gelibolu ve Eceabat yolu üzerinden ilerleyerek Kabatepe Limanına ulaşabilirler. Kabatepe Limanından Gökçeada ‘ya giden feribotlar bulunmaktadır.

Bozcaada arabasız gezilir mi?

“Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Gelibolu dan Bozcaadaya nasıl gidilir?

Çanakkale içerisine hiç girmeden Bozcaada’ya ulaşmak istiyorsanız Gelibolu iskelesinden kalkan Lapseki feribotuna binip Lapseki’ye geçmeniz gerekiyor.

Bozcaada ya ne zaman gitmeli?

Yazları, Bozcaada ‘da Mayıs aylarının sonundan Ekim ayının ortasına kadar rahatça denize girebilirsiniz ancak güzel bir yaz tatili yapmak isteyenler genellikle temmuz ve ağustos aylarını tercih ediyor. Yaz sezonu adanın havasının oldukça rüzgarlı ve nemsiz olması sebebiyle hiçbir şekilde bunaltıcı geçmiyor.

You might be interested:  Ağva Nasıl Gidilir Otobüs?(Çözülmüş)

Gökçeada Kabatepe feribot kaç saat?

Araçla gelenler adaya sadece arabalı feribotlarla ulaşabilirler. Yolculuğun süresi hangi feribota denk geldiğinize göre değişiyor. Yebi feribot ile 1 saat 15, eskisi ile 1 saat 45 dakika sürüyor. Yaya gelenler Çanakkale’den deniz otobüsüne binerek de adaya ulaşabilirler.

Çanakkale’ye feribot var mı?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ ye ulaşım mümkündür.

Gökçeada kaç saat sürüyor?

Araçla gelenler adaya sadece arabalı feribotlarla ulaşabilirler. Yolculuk 1 saat 15 dakika sürüyor. Gökçeada ‘ya düzenli olarak feribot seferleri ve deniz otobüsü seferleri düzenlenmektedir. Kabatepe Limanı, Çanakkale ve Eceabat üzerinden düzenlenen farklı seferlerle adaya deniz yolu ulaşımı sağlanmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *