Bursa Misi Köyüne Hangi Otobüs Gider?(Çözülmüş)

Yıldırım bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Misi Köyü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 1/K, 23, 23/A, 98, S/1.
  2. Metro: 1, 2.

6

Bursa merkezden Misi köyüne nasıl gidilir?

Şehir Merkezi ‘nden Heykel’den Şehreküstü metro istasyonundan metroya binerek Acemler durağında indikten sonra B/20 numaralı otobüse binerek Misi Köyü ‘ne ulaşabilirsiniz.

Heykelden Misi köyüne nasıl gidilir?

Şehir Merkezi’nden Heykel ‘den Şehreküstü metro istasyonundan metroya binerek Acemler durağında indikten sonra B/20numaralı otobüse binerek Misi Köyü ‘ne ulaşabilirsiniz.

Tarihi Misi köyü nerede?

Bursa’da bulunan Misi Köyü 2 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Köy çok eski bir yerleşim yeridir. İlk adı Mysia olduğu söylenir. Bursa’nın merkezine ise 12 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Misi köyü ne yapılır?

Misi Köyü Gezi Notları: Misi ‘de Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar

  • # Misi Sokakları ve Misi ‘nin Renkli Evleri: Köydeki rengarenk ahşap evler fotoğraf çekmek için birebir.
  • # Misi ‘nin İpek Evi:
  • # Misi ‘nin Koza Evi:
  • # Misi Çocuk Kütüphanesi:
  • # Misi Etnografya Evi:
  • #Mysia Fotoğraf Müzesi:
  • # Misi Aile Çay Bahçesi:
  • # Misi ‘de Piknik:

Misiye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Misi Köyü yakınından geçiyor: 1/K, 23, 23/A, 98, S/1.

Bursa Misi arası kaç km?

Misi Köyü Bursa ‘nın merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

You might be interested:  Şile Otobüs Bileti Ne Kadar?(Mükemmel cevap)

Bursadan Gölyazı ya nasıl gidilir?

Otobüs ile: Bursa ‘nın ulaşım firması olan Burulaş’ın sitesinden 5-G hattının seferlerine bakabilir, sizin için hangi saatlerin uygun olduğunu karar verdikten sonra Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze kadar ulaşabilirsiniz.

Misi köyü nereye bağlı?

Bursu ili sınırları içerisinde yer alan Misi Köyü, 2000 yıllık tarihi geçmişe sahiptir. Günümüzde Gümüştepe Mahallesi adıyla Nilüfer İlçesi’ne bağlanan Misi Köyü ‘nün çok eski bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Misi Köyü ‘nün ilk adının Mysia olduğu sanılmaktadır.

Dağyenice gölü nerede?

Doğancı Barajı’na 10 km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti, Bursa merkeze ise yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunuyor. Dağyenice Göleti, Nilüfer ilçesine bağlı Misi (Gümüştepe) Köyü ve Dağyenice Köyü arasında bulunuyor.

Misi Köyü kaç yıllık?

Misi Köyü, 2000 yıllık tarihi geçmişe sahiptir. Günümüzde Gümüştepe Mahallesi adıyla Nilüfer İlçesi’ne bağlanan Misi Köyü ‘nün çok eski bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Misi Köyü ‘nün ilk adının Mysia olduğu sanılmaktadır.

Bursa Misi Köyü hangi ilçeye bağlı?

Gümüştepe, (eski adının Mysia olduğu sanılmaktadır), Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Eski adı Misi Köyü ola Gümüştepe Mahallesi, Orhaneli yolu üzerinde, etrafı ormanlarla kaplı dört tepenin çevrelediği, eğimli arazi üzerine kurulu tarihî bir yerleşim yeridir. Bursa merkezine 12 km. uzaklıktadır.

Bursa Gölyazı köyü nereye bağlı?

Gölyazı, (eski ismi Apolyont Rumca: Απολλωνιάδα), Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bursa-İzmir karayolunun 35. kilometresinden güneye sapıldığında 7 km içeride bulunan Gölyazı, Uluabat Gölü kıyısındaki iki alçak tepeden oluşan küçük bir yarımada üzerine kurulmuştur.

Misi nedir?

bursa ili, nilufer ilcesi sinirlari dahilinde kalan eski bir rum koyu, bursa’nin nadide yesil kalan yerlerinden olup, simdilerde halkin ragbet ettigi piknik alani.

You might be interested:  Cazibe Merkezine Hangi Otobüs Gider?

Gölyazı nereye yakin?

Gölyazı Bursa il merkezinin batısında, Nilüfer İlçesi’ne bağlı bir belde. Bursa-İzmir Karayolu üzerinde, Uluabat Gölü kıyısında küçük bir yarımadada bulunuyor. Cumalıkızık’a 63 km, 1 saatte, Trilye’ye 41 km, 50 dk mesafede.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *