Internetten Aldığım Otobüs Biletini Nasıl Iptal Ederim?(Çözüm bulundu)

Biletall.com üzerinden otobüs bileti sekmesinden bilet satın aldıysanız, sitenin üst tarafında bulunan ‘İptal/İade’ menüsü seçilir. Açılan ekrana Pnr no ve yolcu soy isim ya da telefon numarası girilerek bilet görüntülenir. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır.

Otobüs biletleri ne zamana kadar iptal edilebilir?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

O biletten alınan otobüs bileti nasıl iptal edilir?

Biletinizin iptali için https://www.obilet.com/ otobus – bileti -sorgulama-ve- iptali linkine tıklayıp, sizden talep edilecek olan bilgileri girerek biletinize ulaşabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Internetten otobüs bileti aldıktan sonra ne yapılır?

Biletinizi obilet.com üzerinden satın aldıktan sonra, bilet bilgileriniz tarafınıza e-mail ve SMS ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi ve HES kodunuzu göstererek seyahatinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazdırılan biletlerde iptal işlemi gerçekleştirilmemektedir.

You might be interested:  Ring Otobüs Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Internetten alınan bilet açığa alınır mı?

Otobüs biletinizi satın almış olduğunuz online bilet sitesini arayarak, biletinizi açığa alma talebinizde bulunabilirsiniz. Bu işlemde, mevcut biletinize önceden ödeme yapmış olduğunuz tutar, site tarafından 3-6 ay aralığında muhafaza edilecektir.

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Eğer biletinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu işlemleri havayolunun çağrı merkezi veya bilet satış ofislerinden yaptırabilirsiniz. İnternetten bilet aldıysanız yolcu satış ofislerine yönlendiriliyor. İadenin gerçekleştirilmesi için bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimlik kartınızı gerekiyor.

Otobüs bileti ne zamana kadar açığa alınabilir?

Bilet açığa alma ve iptal kuralları İnternet açığa alma süresi otobüs hareket saatinden 6 Saat önceye kadar yapılamaz.

Otobüs bileti geri iade edilir mi?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak zorundadır ve bu yönetmeliğin 36.8 maddesine göre, bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Otobüs bileti ne zamana kadar değiştirilir?

Bilet Değişim Kuralları Otobüs seferinize 48 saatten az süre varsa değişiklik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar arası değişim işlemi, güzergah değişimi ve fiyat farkı olan seferler arasında değişim işlemi yapılamamaktadır.

Otobüs firması seferi iptal edebilir mı?

Otobüs firmaları, seferlerini gerçekleştirebilmek için azami gayret göstermektedir. Seferinizin iptali durumunda, tarafınıza firmadan önceden bilgilendirme yapılacak ve bilet ücretiniz hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade edilecektir.

E bilet ile otobüse binebilir mi?

Elinizde yazdırılmış biletler yoksa otobüse binmenize izin verilmeyebilir. E -biletinizi Yetkiliye Gösterme: Bilet (ler)inizi elektronik olarak alacaksınız. Bilet (ler)inizi mobil cihazınızdan otobüs şoförüne gösterebilirsiniz. Aynı zamanda bilet (ler)inizi yazdırabilirsiniz fakat bu zorunlu değildir.

Otobüs bileti Online nasıl alınır?

1. Online otobüs bileti satın almak için öncelikle mobil cihazlarınızdan Biletall.com/ otobus – bileti adresine giriniz. 2. Aşağıdaki resimde gerekli alanlardan Nereden, Nereye, Gidiş Tarih alanlarını doldurup, Bilet Ara butonuna basılır ve seferlerin listeleneceği sayfaya gidilir.

You might be interested:  Bulgaristan Otobüs Seferleri Ne Zaman Başlayacak?(Mükemmel cevap)

Otobüs bileti yazdırmaya gerek var mı?

Otobüs seyahatleri için biletinizin çıktısını önceden almanıza gerek yoktur. Seyahate katılmadan 15 dk önce ilgili firmanın yazıhanesinden biletinizin çıktısını alabilirsiniz. Biletinizin çıktısın almadığınız durumda ise araç içerisinde biletiniz size getirilmektedir.

Türk Hava Yolları açığa alınan bilet nasıl kullanılır?

Açığa Alma Hakkı kapsamında açığa alınan biletler yalnızca bir defa ilave ücret ödemeden biletlenebilir. Açığa alınmış biletlerin yeniden kullanılmasında veya Ücretsiz Değişiklik uygulamasında yeni sefer aynı ücret ailesinde olduğu sürece ceza bedeli ve benzeri ücret farkları alınmaz.

Açığa aldığım bileti nasıl kullanabilirim Obilet?

Mobil uygulamamızda sağ alt köşede yer alan “Hesabım” butonuna tıklayıp üye girişi yapınız. Daha sonra dilediğiniz seferi ve koltuğu seçiniz. İletişim bilgilerinin hemen üzerinde, karşınıza kupon kodunu girebileceğiniz bir kutucuk çıkacaktır. Size iletilen kupon kodunu kutucuğa girip “Ekle” butonuna tıklayınız.

Açığa alınan tren bileti nasıl kullanılır?

Açık biletler, YHT ve Anahat trenlerinde, parkur ve tren ayrımı olmaksızın, bilet alınırken, ücret ödeme ekranında ‘açık bilet kullan’ butonu tıklanarak çıkan ekranda açık bilet numarası eklenmek sureti ile para yerine kullanılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *