Otobüs Aktarma Ne Kadar?(Mükemmel cevap)

Aktarma süresi kaç dakika?

AKTARMALI ULAŞIM KURALLARI Kartlardaki aktarma hakkı, ilk binişten 5 dk. sonra başlar ve yine her biniş arasında 5 dakikalık koruma süresi geçerlidir. Sistem güvenliği sebebiyle her binişi takiben 5 dakika koruma süresine dikkat edilmesi gerekmektedir. Koruma süresi dolmayan kartlarda aktarma hakkı verilmemektedir.

Otobüste tam aktarma ne kadar?

Tam akbil aktarma ücreti 1 lira 60 kuruşken indirimli olan akıllı kartların aktarma ücreti çok daha düşüktür. Akıllı kart indirimli tarifede ilk kullanımda 1 lira 75 kuruş harcar. İndirimli akıllı kart aktarmada ise sadece 75 kuruş basmaktadır.

EGO aktarma ne kadar?

Yarından itibaren tüm hatlarda tam biniş kartıyla aktarma yapan yolcuların kartlarından 2.25 TL, indirimli öğrenci biniş kartıyla aktarma yapan yolcuların kartlarından ise 1.25 TL aktarma ücreti düşecek.

Ankara EGO ucretleri ne kadar?

Ankara ‘da Ego toplu ulaşıma ve dolmuş ücretlerine zam yapıldı. Alınan Karara göre, 3,25 lira olan Ankarakart tam biniş ücreti 4,5 lira, 1,75 lira olan öğrenci biniş ücreti 2,5 lira oldu. Detaylar diğer sayfada!

Aktarma süresi ne kadar 2021?

Aktarma uygulanan bilet türleriyle yapılacak yolculuklarda 2 saatlik aktarma süresi devam edecektir. 2 saatlik aktarma süresinde ilk binilen araç ile ikinci binilecek araç arasında 30 dakika süre geçmesi gerekmektedir.

Aktarma kaç TL?

Buna göre Zamlı İETT ücret tarifesine göre uygulamaya konulan yüzde 15’lik zamla 3,50 TL olan tam elektronik bilet 4,25 TL ‘ye çıktı. Aktarma ücretinde ise Tam 1. Aktarma: 2,50 TL ‘den 2,87 TL ‘ye yükseldi.

You might be interested:  Bursa Inegöl Otobüs Bileti Ne Kadar?(Doğru cevap)

EGO kart aktarma süresi ne kadar?

1- Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. 2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Aktarma süresi ne kadar Kahramanmaraş?

Uygulamada; -Kahramankartı validatöre okuttuktan itibaren 15 dakikadan fazla bir süre geçmeden aktarma hakkı kullanamayacaktır. Bu süre dolmadan önce Kahramankart ikinci defa kullanır ise normal tarifeye göre ücret tahsil edecektir. -Abonman ve Kullan-at biletlerde aktarma sistemi olmayacaktır.

3 aktarma ne kadar?

Otobüs ve İBB’ye bağlı raylı sistemlerde Tam Bilet Aktarma Ücretlerinde; birinci aktarma 2,50 lira, ikinci aktarma 1,90 lira, üç, dört ve beşinci aktarmalar 1,20 lira olarak belirlendi.

Ankara kart aktarma ne kadar?

Ankarakart ile; Tam: 4,50 TL. İndirimli: 2,50 TL. Tam aktarma: 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

Ücretsiz aktarma kaç dakika?

AKTARMALI ULAŞIM Tam tarife için ilk binişi takiben, 120 dakika içinde metro, vapur, banliyö, tramvay ya da otobüslere yapılacak olan ikinci ve üçüncü binişlerden 50 kuruş alınacak olup sonraki aktarmalar ücretsizdir.

Indirimli aktarma ne kadar kayseri?

“Kontaksız tam bilet: 3.60 TL, Kontaksız indirimli bilet: 1.90 TL, Abonman tam (Aylık 140 biniş): 185 TL, Abonman indirimli (Aylık 140 biniş): 90 TL, Kontaksız öğretmen: 3.20 TL, Erken Ulaşım Tarifesi Kontaksız Tam: 3 TL, Erken Ulaşım Tarifesi Kontaksız İndirimli: 1.60 TL, Erken Ulaşım Tarifesi Kontaksız Öğretmen: 2.65

Ankara metroya nasıl binilir?

Metro ‘ya biniş EGO otobüslerine binerken kullanılan Ankarakart ile yapılmaktadır. Bütün metro güzergahları için ücretlendirme aynıdır. Tam Ankarakart için tek yön biniş 2,50 TL, kullan at bilet ile tek seferlik biniş 3,00 TL ve indirimli Ankarakart ile tek yön biniş 1,75 TL’dir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *