Otobüs Bilet Fiyatları Ne Zaman Düşecek?(Mükemmel cevap)

Otobüs bilet fiyatları neye göre belirlenir?

Otobüs bileti fiyatları, güzergah uzunluğu, yakıt ücreti, güzergah üzerinden geçilecek otoyollar ve köprülerin ücretleri göz önünde bulundurularak hesaplanır. Ayrıca; otobüsün içerisindeki donanımlar, koltuk düzeni, otobüs içi ikram hizmetleri de bu fiyatlandırmaya etki etmektedir.

Otobüs fiyatları neden düşmedi?

Salgının başladığı günden bu yana pek çok kez şehirler arası otobüslerde yüzde 50 yolcu sınırı uygulandı. Bu nedenle de fiyatlar yükseldi. 1 temmuz itibarıyla normalleşme süreci başlayınca düşmesi beklenen bilet fiyatları hala inmedi.

Otobüs firması nasıl şikayet edilir?

Alo 176 Turizm İhbar ve Şikayet Hattı

Şehirler arası otobüs biletleri kaç para?

Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlemesine göre bilet fiyatları şöyle olacak

 • 101-115 kilometre arası tavan fiyatı: 84 TL.
 • 116-130 kilometre arası tavan fiyatı: 90 TL.
 • 131-150 kilometre arası tavan fiyatı: 96 TL.
 • 151-175 kilometre arası tavan fiyatı: 102 TL.
 • 176-200 kilometre arası tavan fiyatı: 108 TL.

Şehirler arası otobüs fiyatları ne kadar?

Covid kısıtlamalarının kaldırılması ve bayram nedeniyle yoğunluk yaşanan şehirlerarası ulaşımda otobüs yolcu ücretlerindeki tavan yeniden belirlendi. Tebliğe göre 101-115 kilometre arası 70 TL’den 84 TL’ye, 351-400 kilometre arası 115 TL’den 138 liraya çıktı.

Kamil Koç bilet fiyatları ne kadar?

Kamil Koç Hakkında

 • Karabük – Ankara. Otobüs Bileti 50,00 TL.
 • Zonguldak – Ankara. Otobüs Bileti 79,00 TL.
 • Sakarya (Adapazarı) – Bursa. Otobüs Bileti 59,00 TL.
 • Kayseri – Ankara. Otobüs Bileti 99,00 TL.
 • Ankara – Kayseri. Otobüs Bileti 99,00 TL.
 • Karabük – İstanbul. Otobüs Bileti 180,00 TL.
 • Ankara – İzmir.
 • Ankara – Samsun.
You might be interested:  Eminönü Ne Hangi Otobüs Gider?

Otobüs bileti için ne gerekli?

Şehirlerarası otobüs yolculuğu yapmak isteyen vatandaşların bilet almadan önce HES (Hayat Eve Sığar) kodu alması, 65 yaşın üzerindeki yolcuların ise buna ilave olarak özel seyahat izin belgesine başvurmaları gerekiyor.

Uçak biletleri ne zaman ucuzlar?

Ucuz uçak bileti için en uygun zaman seyahatinizden 4-10 hafta öncesi diyebiliriz. Uçuş için daha uygun fiyatlı olan günler ise Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri çünkü bugünler de daha az yolcu oluyor ve bu yüzden ücretler de daha düşük oluyor.

Otobüslerde ikili oturmak yasak mı?

Yan yana seyahat yasağı esnetildi. Tam kapanma sürecinde şehirler arası otobüslerde başlayan yüzde 50 koltuk sınırlaması esnetildi. Aynı aileden olan kişilerin yan yana yolculuk yapılmasına izin verildi. Yeni değişikliğe göre aynı aileden seyahat edecek kişiler otobüste de yan yana seyahat edebilecek.

Otobüsler yarı kapasite mi?

Yurt genelinde pandemi kısıtlamalarının kalkmasının ardından şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıma sınırlaması sona erdi. Kısıtlamaların kalkmasıyla şehirlerarası otobüslerde uygulanan yüzde 50 kapasiteli yolcu taşıma uygulaması da bugün sona erdi.

Seyahat firmaları nereye şikâyet edilir?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi (KTBİM ALO 176), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gelecek her türlü talep, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve soruları etkin ve hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla “vatandaş memnuniyeti” odaklı olarak yaklaşık dört yıldır faaliyet göstermektedir.

Otel hakkında şikâyet nereye yapılır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetki alanı içerisinde bulunan; kültür varlıkları, müzeler, turizm tesisleri, otel, restoran, seyahat firmaları hakkında şikâyet, ihbar ve öneriler çağrı merkezine iletilmektedir. Otellerle ilgili direk şikayetler için Tüketici Mahkemelerine başvurmak gerekli.

Otobüs firmalarını kim denetler?

DENETİMİ Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri yapıyor. Otobüslerimiz, otogardan çıkmadan önce taşıt kartı, sigorta ve takometre ile çıkış evrakı alır, polislere teslim eder. Polisler, lastiklere bakar ve çıkış izni verir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *