Otobüs Bileti Iptali Nasıl Olur?(Mükemmel cevap)

Satın aldığım otobüs biletini nasıl iptal edeceğim? Biletinizi üye hesabınızla satın aldıysanız; ‘Biletlerim’ menüsünden iptal etmek istediğiniz biletinizin pnr numarasına tıklayıp biletinizi görüntüleyebilir ve ‘İptal Et’ butonu ile biletinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs bileti ne zaman iptal edilebilir?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Otobüs bileti parası iade edilir mi?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak zorundadır ve bu yönetmeliğin 36.8 maddesine göre, bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Otobüs bileti iptali nasıl yapılır?

Biletinizin iptali için https://www.obilet.com/ otobus – bileti -sorgulama-ve- iptali linkine tıklayıp, sizden talep edilecek olan bilgileri girerek biletinize ulaşabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Kamil Koç bilet iptali Ne zamana kadar?

Bilet İptali Satın alınan biletlerin iptal işlemleri hakkında;Seferlerimizde sınırlı sayıda yolcu taşınabilmesi sebebiyle, seyahat etme zorunluluğu olan diğer yolcularımızın hakkına saygı göstermek adına, biletleriniz seferden 1 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.

You might be interested:  2+1 Otobüs Hangi Koltuk?(EN iyi 5 ipucu)

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Eğer biletinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu işlemleri havayolunun çağrı merkezi veya bilet satış ofislerinden yaptırabilirsiniz. İnternetten bilet aldıysanız yolcu satış ofislerine yönlendiriliyor. İadenin gerçekleştirilmesi için bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimlik kartınızı gerekiyor.

Astor otobüs bileti iptal edilir mi?

Şanlıurfa Astor Turizm Bilet İptal Prosedürü Online-otobusbileti.com web adresimizden Online olarak almış olduğunuz biletlerin iptali dökümü yapılmadığı sürece online olan iptal edilmekte fakat dökümü yapılmış ise yine biletinizi teslim etmeniz gerekmektedir.

Otobüs bileti ne zamana kadar açığa alınabilir?

Bilet açığa alma ve iptal kuralları İnternet açığa alma süresi otobüs hareket saatinden 6 Saat önceye kadar yapılamaz.

Otobüs Bileti para iadesi kaç günde gelir?

İadesi mümkün olan ve ilgili havayolu tarafından iadesine karar verilen biletin bedel iadesi, bileti satın alırken kullanılan ödeme yöntemine uygun olarak yapılır. Kredi kartına 10 iş günü, banka kartlarına 15-20 iş gününe kadar iadeniz hesabınıza geçebilir.

Otobüs bilet değişikliği nasıl yapılır?

Biletinizde işlem yapabilmek için https://www.obilet.com/ otobus – bileti -sorgulama-ve-iptali linkine tıklayınız. Açılacak ekrana bilet bilgilerinizi girdikten sonra biletinizin yanında yer alan “Değiştir” ya da “Açığa Al” butonuna basarak değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Metro otobüs bileti iptal edilir mi?

Metro Turizm biletleri için firmanın belirlediği kurallar geçerli olup; iptal ve değişiklik işlemleri ile ilgili 0850 222 34 55 Metro Turizm çağrı merkezinden işlem yapılabilir. Şubeden/Otogardan basılmış olan biletler internetten iptal edilemez.

Online bilet nasıl iptal edilir?

Biletall.com üzerinden otobüs bileti sekmesinden bilet satın aldıysanız, sitenin üst tarafında bulunan ‘ İptal /İade’ menüsü seçilir. Açılan ekrana Pnr no ve yolcu soy isim ya da telefon numarası girilerek bilet görüntülenir. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır.

You might be interested:  Antalya Atatürk Devlet Hastanesine Hangi Otobüs Gider?(Mükemmel cevap)

Uçak biletleri iptal oluyor mu?

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

Bileti iptal edersem para ne zaman iade edilir?

Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 5(beş) iş günü arasında değişiklik gösterebilir. Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, bankalar arası prosedürlerden dolayı 7 (yedi) iş gününe kadar uzayabilir.

Alınan otobus bileti ertelenir mi?

3-İnternetten Satın Alınan Otobüs Biletlerinin İptal ve İadesi. Biletbayi.com sitesinden satın almış olduğunuz otobüs biletlerini, firma fark etmeksizin sefer saatinden 24 saat öncesine kadar iptal ettirebilmeniz mümkündür. Geri iade edilen ücrette ise herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Otobüs bileti iptal edilirse ne olur?

Sefer iptali, hava koşullarına ve firmaların operasyonel sebeplerine bağlı olarak çok nadir olabilmektedir. Seferinizin iptali durumunda, tarafınıza firmadan önceden bilgilendirme yapılacak ve bilet ücretiniz hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade edilecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *