Otobüs Bileti Nasıl Iptal Edilir?(Mükemmel cevap)

Biletinizin iptali için https://www.obilet.com/otobusbileti-sorgulama-ve-iptali linkine tıklayıp, sizden talep edilecek olan bilgileri girerek biletinize ulaşabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs bileti geri iade edilir mi?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak zorundadır ve bu yönetmeliğin 36.8 maddesine göre, bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Otobüs bileti ne zaman iptal edilebilir?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Eğer biletinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu işlemleri havayolunun çağrı merkezi veya bilet satış ofislerinden yaptırabilirsiniz. İnternetten bilet aldıysanız yolcu satış ofislerine yönlendiriliyor. İadenin gerçekleştirilmesi için bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimlik kartınızı gerekiyor.

En uygun otobüs bileti iptal edilebilir mi?

Sefer saatinize 24 saat kalana kadar, enuygun.com/ bilet – iptal -iade sayfasından ya da mobil uygulamamızdan Bilet İptal / İade sekmesine gelerek PNR ve Yolcu Soyadı bilgilerini girip biletinizi iptal edebilirsiniz.

You might be interested:  Karatay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hangi Otobüs Gider?(En iyi çözüm)

Otobüs bilet değişikliği nasıl yapılır?

Biletinizde işlem yapabilmek için https://www.obilet.com/ otobus – bileti -sorgulama-ve-iptali linkine tıklayınız. Açılacak ekrana bilet bilgilerinizi girdikten sonra biletinizin yanında yer alan “Değiştir” ya da “Açığa Al” butonuna basarak değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs firması seferi iptal edebilir mı?

Otobüs firmaları, seferlerini gerçekleştirebilmek için azami gayret göstermektedir. Seferinizin iptali durumunda, tarafınıza firmadan önceden bilgilendirme yapılacak ve bilet ücretiniz hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade edilecektir.

Astor otobüs bileti iptal edilir mi?

Şanlıurfa Astor Turizm Bilet İptal Prosedürü Online-otobusbileti.com web adresimizden Online olarak almış olduğunuz biletlerin iptali dökümü yapılmadığı sürece online olan iptal edilmekte fakat dökümü yapılmış ise yine biletinizi teslim etmeniz gerekmektedir.

Otobüs bileti ne zamana kadar açığa alınabilir?

Bilet açığa alma ve iptal kuralları İnternet açığa alma süresi otobüs hareket saatinden 6 Saat önceye kadar yapılamaz.

Yazıhaneden alınan bilet iptal edilir mi?

“ BİLETİ AÇIĞA ALMA YA DA İPTAL İŞLEMİ YOK” Ayrıca yazıhaneden alınan biletlerde bu sorun yok.

Bilet iptalinde ne kadar kesinti olur?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

Erken alınan uçak bileti iptal edilebilir mi?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti hangi durumlarda iptal edilir?

Bilet İptal Güvencesi ile hiçbir neden göstermeden uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal edilebilir ve bilet tutarının %90’ı geri alınabilir. Bilet tutarının iade edilecek olan %90’ı, sigorta tazminatı ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.

You might be interested:  Kelebekler Vadisine Hangi Otobüs Gider?

Uçak bileti iptalinde para iadesi olur mu?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde herhangi bir ücret iadesi tarafınıza yapılmamaktadır.

Kamil Koç bilet iptali Ne zamana kadar?

Bilet İptali Satın alınan biletlerin iptal işlemleri hakkında;Seferlerimizde sınırlı sayıda yolcu taşınabilmesi sebebiyle, seyahat etme zorunluluğu olan diğer yolcularımızın hakkına saygı göstermek adına, biletleriniz seferden 1 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.

En uygun bilet nasıl iptal edilir?

Enuygun’dan satın aldığınız biletinizi iptal etmek istediğinizde, https://www.enuygun.com/ucak- bileti sayfasının üst köşesinde bulunan ‘ Bilet İptal ‘ başlığına tıklamanız yeterli. Karşınıza gelen ekrana PNR numaranızı ve ilk yolcunun soyadını yazdığınızda iptal sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *