Otobüs Kaptanlığı Nasıl Olunur?(EN iyi 5 ipucu)

Otobüs şoförü olmak için neler gereklidir?

Otobüs Şoförü Olmak İçin Gerekenler Meslek yüksekokullarının otobüs kaptanlığı ( şoförü ) bölümünden mezun olan ya da özel sürücü kurslarında verilen mesleki eğitimleri alıp, MEB tarafından hazırlanan sınavları başarıyla geçmiş E sınıfı ehliyete sahip kişiler otobüs şoförü olabilir.

Otobüs şöförleri ne kadar maaş alıyor?

Otobüs Kaptanı ( Şoförü ) maaşı ortalama aylık 8064 _TL’dir. En düşük Otobüs Kaptanı ( Şoförü ) maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 11875 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Otobüs Kaptanı ( Şoförü ) iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

Uzun yol şoförleri ne kadar kazanıyor?

Ortalama olarak 15-18 bin TL kazanabilmektedir fakat ortalama 5-6 bin TL şoföre ayrılırsa araç sahibine 9-10 bin TL kazanç sağlayabilir. Yakıt masraflarını ise firmalarla anlaşma yapılan miktarlarda kullanıldığı durumda kazanç miktarı artabilmektedir.

Otobüs şöförü kaç yaş sınırı?

Yeni yönetmelikle yolcu otobüsü ya da yük kamyonu kullanacak şoförlerdeki üst yaş sınırı 63’ten 66 yaşa yükseltildi. 26 yaşından küçüklerin şoförlük yapmasına ilişkin yasakta ise değişiklik yapılmadı.

Uzun yol otobüs şoförü nasıl olunur?

Uzun yol tır şoförü olmanın en gerekli şartı elbette ehliyet almaktır. C Sınıfı Ehliyet Almak İçin Gerekli Belgeler

  1. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  2. Biyometrik fotoğraf (10 Adet)
  3. E-devlet üzerinden alınabilen sabıka kaydı
  4. Öğrenim durumunu gösteren mezuniyet belgesi.
  5. Sağlık kuruluşlarından alınan sağlık raporu.
You might be interested:  Şehirler Arası Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Otobüs şoförü en fazla kaç saat araç kullanabilir?

“Ticari amaçla yük taşımacılığı yapan ve azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçların şoförleri ile ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan ve taşıma kapasitesi şoförü dahil 9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin 24 saatlik herhangi bir süre içinde; toplam olarak 9 saatten ve devamlı olarak 4,5 saatten fazla araç sürmeleri

Iett şöförü ne kadar maaş alıyor?

9/1 derecesinde mesleğe yeni başlayan deneyimsiz şoför maaşları 2021 4 bin 250 TL civarındadır. 7/3 derecesinde 5 yıl deneyimli personellere 4 bin 350 TL’ye yakın aylık verilir. 5/2 derecesinde 10 yıl deneyimli personele 4 bin 400 TL’ye yakın ücret verilir.

Otobüs muavinleri ne kadar maaş alıyor?

Ulaştirma hizmetlerindeki kondüktörler ve otobüs muavinleri, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.197 ile ₺1.646 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.254 ile ₺1.824 arasındadır.

Polis memuru ne kadar maaş alır?

Memur ve memur emeklilerine 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 25.65 oranında zammı yapıldı. Yapılan son zamla ardından öğretmenler 6354 lira, polisler 9599 lira, hemşireler 6733 lira, vaizler ise 6449 lira maaş alacak.

Kamyon şoförü ne kadar maaş alır?

Kamyon Şoförü maaşı ortalama aylık 3.550 – TL’dir. En düşük Kamyon Şoförü maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 4.300 – TL’dir.

Tramvay sürücüsü ne kadar maaş alır?

Otobüs ve tramvay sürücüleri, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.222 ile ₺1.738 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.278 ile ₺1.937 arasındadır.

Kaç yaşına kadar otobüs kullanabilir?

Sokağa çıkma yasağının kaldırılması kararından sonra 18 yaş altı çocuklar ve gençler şehir içi otobüs hatlarını kullanabilecekler. İçişleri Bakanlığı 18 yaş altı genelgesinde izin günlerinde yürüme mesafesinde dışarı çıkmalarına izin verilmişti.

You might be interested:  Rüyada Otobüs Görmek Ne Demektir?(Çözünme)

Otobüs şoförleri kaç yaşına kadar çalışabilir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından 14.09.2021 tarihinde yapılan düzenlemeyle, COVID 19 Tedbirleri Kapsamında karayolu taşımacılığında ağır ticari araç sürücü ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 olan yaş sınırını 69 yaş sınırına çekti.

Şoförler kaç yaşına kadar çalışabilir?

Hürriyet’in haberine göre, ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilecek. 69 yaşından gün almış kişiler ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların şoförlük yapamayacağı belirtildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *