Otobüs Kartı Kaybolursa Ne Olur?(Çözüm bulundu)

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Belediye otobüs kartı kaybolursa ne olur?

Ücretsiz kartların yitirilmesinde maddi açıdan sıkıntı olmasa da kartın başkası tarafından kullanılma durumunda usulsüz kullanıma gireceğinden yine ilgili belediye ulaşım birimine ulaşarak kartınızı iptal ettirmelisiniz.

Öğrenci kartı kaybolursa ne olur?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Otobüs kartı kaybolursa ne olur bursa?

Eğer kartınız burada yoksa hiç vakit kaybetmeden Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine başvurup gerekli işlemleri yaptırarak kayıp kartı iptal ettirip yeni kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

HES kodlu akbil kaybolursa ne olur?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

İstanbulkart çalınırsa ne olur?

İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Kartınız bir başkası kullanırken yakalanırsa, adınıza usulsüz kullanım cezası uygulanmaktadır. Yeni bir kart alabilmeniz için usulsüz kullanım cezasını ödemeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Villa Otobüs Firması Nasıl?(Çözülmüş)

Ankara öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım?

Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Kızılay Metrosu veya Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 22 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

Kaybolan öğrenci kartı nasıl çıkartılır?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Öğrenci Akbilimi kaybettim nasıl çıkarabilirim?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Osmangazi kayıp eşya bürosu nerede?

1. Kaybettiğim eşyam için ne yapabilirim? Kayıp eşyalarınız için, hafta içi mesai saatleri içinde (08:00 – 18:00) Osmangazi İstasyonunda bulunan “ Kayıp Eşya Bürosu ” na veya (0224) 452 52 44 / dahili 6600 nolu telefona başvurabilirsiniz.

Bursa Vizematik nerede var?

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın mühendisleri tarafından yazılımı yapılan vizematik, BursaRay Şehreküstü İstasyonu’nda hizmete sunuldu. BURULAŞ tarafından vatandaşların kullanımına sunulan vizematik, vize işlemlerini en fazla 7 saniyede tamamlayacak.

Bursa sağlık çalışanlarına otobüs ne zamana kadar ücretsiz?

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinin kahramanı olan sağlık çalışanlarının 1 Haziran’a uzatılan toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanma süreleri, şimdi de 20 Haziran 2021’e uzatıldı.

Öğrenci kartım kayboldu ne yapmalıyım?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda Kart Başvuru Merkezlerimize şahsen gelerek ya da 0 232 293 53 49, 0 232 293 53 53 ve 0 232 293 53 55 numaralı telefonlara bildirimde bulunulması, kartın kullanıma kapatılmasının sağlanmasından kart sahibi sorumludur.

You might be interested:  Alibeyköy Otobüs Terminali Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Öğrenci akbili kaç kere çıkarılır?

Aylık Mavi kart önce 200 basıma ve daha sonra 180 basıma indirilmiştir. Öğrenci Mavi kartı 200 basım ile sınırlandırılmıştır.

Izmirim kartı öğrenci ne zamana kadar geçerli?

Arıza durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır. Fiziki hasarlar dışında arızalanan Kişiselleştirilmiş İzmirim Kartlar, kişiselleştirildiği tarihten itibaren 2 yıl süre ile ücretsiz olarak değiştirilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *