Otobüs Muavinleri Ne Kadar Maaş Alıyor?(Çözüm bulundu)

Maaşını kontrol et Ulaştirma hizmetlerindeki kondüktörler ve otobüs muavinleri, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.197 ile ₺1.646 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.254 ile ₺1.824 arasındadır.

Uzun yol şoförleri ne kadar kazanıyor?

Ortalama olarak 15-18 bin TL kazanabilmektedir fakat ortalama 5-6 bin TL şoföre ayrılırsa araç sahibine 9-10 bin TL kazanç sağlayabilir. Yakıt masraflarını ise firmalarla anlaşma yapılan miktarlarda kullanıldığı durumda kazanç miktarı artabilmektedir.

Muavin ne iş yapar?

Seyahat öncesi aracın hazırlanması ve temizliğini yapan, yolcuların valiz ve eşyalarını teslim alan ve eksiksiz olarak teslim eden, aracın park giriş ve çıkışında şoföre yardımcı olan kişidir.

Otobüs Kaptanları ne kadar maaş alıyor?

Otobüs Kaptanı (Şoförü) maaşı ortalama aylık 8064 _TL’dir. En düşük Otobüs Kaptanı (Şoförü) maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 11875 _TL’dir.

Kamyon şoförü ne kadar maaş alır?

Kamyon Şoförü maaşı ortalama aylık 3.550 – TL’dir. En düşük Kamyon Şoförü maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 4.300 – TL’dir.

Tramvay sürücüsü ne kadar maaş alır?

Otobüs ve tramvay sürücüleri, işe yeni başlandığında genel olarak aylık net ₺1.222 ile ₺1.738 arasında para kazandırır. 5 yıllık hizmetten sonra bu rakam, 45 saatlik bir çalışma haftası için aylık ₺1.278 ile ₺1.937 arasındadır.

You might be interested:  Istanbul Karabük Otobüs Bileti Ne Kadar?

Otobüs Hostları ne iş yapar?

Host olarak çalışanlar, konuksever ve konforlu bir ortam sağlamak için misafirleri karşılamak ve ihtiyaçlarına cevap vermekle sorumludur. Restoran, otel, bar, fuar, festival ve otobüs gibi açık ve kapalı mekanlarda hizmet verir.

Kamil Koçta muavin yok mu?

Otobüs taşımacılığı yapan Kamil Koç ‘un Almanya merkezli Flixmobility GmbH’ye satılmasıyla otobüs taşımacılığının tüm sistemi kökten değişmeye başladı. Avrupa ve ABD’de Flixbus adıyla hizmet veren ve milyonlarca yolcu taşıyan şirket, yoğun olan otobüs hatlarında muavin, ikram, host ve hostes uygulamasını kaldırdı.

Host olmak için ne gerekli?

Hostes Olma Şartları Nelerdir? İyi derecede bir İngilizce dil bilgisine sahip olmak, bu dili çok akıcı bir şekilde konuşmak ve anlamak. İdeal olarak belirlenen boy ve kiloya sahip olmak. (Bu oran ise, kadınlarda; 160-180 cm arası boy oranı, erkeklerde ise; 170-180 cm arasıdır.)

Özel hastanelerde psikologlar ne kadar maaş alıyor?

En düşük psikolog maaşı ise 3500 – 4000 TL’dir. Aylık kazancı en yüksek olan psikologlar ise kendi kliniklerinde ve özel hastanelerde çalışmaktadır. Bu kurumlarda çalışan psikologların maaşı 5000 ile 6000 TL arasında değişiyor.

Kabin memuru kaç saat çalışıyor?

Yapılması planlanan değişiklikle, bir önceki revizyonda yer alan ay tanımı bir takvim ayından, birbirini takip eden 28 güne dönüştürülerek; pilot ve kabin memurlarının aylık uçuş saati 110 saatten 100 saate, Yıllık uçuş saati de 1000 saatten 900 saate düşürülecek.

Hostes olmak için hangi okulları okumak gerekir?

Hostes olmak için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Lise mezunu olan herkes hostes alımlarına başvurabilir. Bazı iş ilanlarında üniversite mezunu olması istenilmektedir. Özel şartlara göre eğitim durumu şartının değişebileceğini unutmayın.

You might be interested:  Samatya Devlet Hastanesi Hangi Otobüs?(EN iyi 5 ipucu)

Otobüs şöförü en fazla kaç saat araç kullanabilir?

“Ticari amaçla yük taşımacılığı yapan ve azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçların şoförleri ile ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan ve taşıma kapasitesi şoförü dahil 9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin 24 saatlik herhangi bir süre içinde; toplam olarak 9 saatten ve devamlı olarak 4,5 saatten fazla araç sürmeleri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *