Pierre Lotiye Hangi Otobüs Gider?(Çözünme)

Bu Otobüs hatları Pierre Loti Tepesi yakınından geçiyor: 37M, 39D, 41Y, 48A, 55, 55B, 94Y.

Pierre Loti Tepesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Pierre Loti Tepesi yakınından geçiyor: 39D, 39K, 41Y, 48A, 55, 55B, 94Y, 99A.

Pierre Loti nasıl gidilir?

Aracınızla gidecekseniz; Pierre Loti ‘ ye giden arka bir yol bulunmaktadır. Bu şekilde tepeye gidebilir ve aracınızı orada otoparka bırakarak gezebilirsiniz… Anadolu Yakası’ndan araçsız gelenler ise, Üsküdar – Eyüp vapurlarına binerek rahatlıkla gelebilir. Vapur iskelesinin ordan teleferiğe binerek tepeye çıkabilirsiniz…

Piyer Lotiye metrobüsle nasıl gidilir?

Avcılar – Zincirlikuyu metrobüs hattını kullananlar için Halıcıoğlu durağında inip, Eyüp merkez istikametine doğru tabelaları takip etmek yeterlidir. Eyüp merkezinde yer alan tabelalar sayesinde Pierre Loti ‘yi kolayca bulabilirsiniz.

Pierre Loti hangi metro?

Bu Metro hatları Pierre Loti yakınından geçiyor: M1A, M1B, TF2.

Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

Eyüp Piyer Loti teleferik hattında; Öğretmen kartı ile yolculuk yapmak 1.85 lira, Öğrenci kartı ile 1.25 lira, Sosyal kart ile 1.85 lira, Tam kart ile 2.60 lira.

Balata en kolay nasıl gidilir?

İstanbul’da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında da metrobüs bulunduğu için Balat ‘a ulaşım kolaydır. Metrobüse bindikten sonra Ayvansaray durağında inmeli, ardından Eminönü Sahiline yaklaşık 10 dakika kadar yürüdükten sonra Balat ‘a ulaşabilirler.

You might be interested:  Cazibe Merkezine Hangi Otobüs Gider?

Pierre Loti tepesine metro ile nasıl gidilir?

Tepeye ulaşım teleferik ile sağlanmaktadır. Kadıköy’den Kadıköy-Kartal metrosyula Ayrılıkçeşmesi istasyonunda inip Marmaray’a aktarma yapınız. Marmaray ile Yenikapı durağında inerek otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkınız.

Pierre Loti de çay ne kadar?

Pirre Loti Tepesi’nde kahvaltı fiyatları ortalama bir kişi için 20 ile 40 TL arasında değişebilir. Örneğin, Pierre Loti ‘de açık büfe sahur yapmak isterseniz kişi başı 37 TL, çay isterseniz 3 TL, Türk Kahvesi isterseniz de 6 TL gibi bir hesapla oldukça keyifli ve lezzetli vakit geçirebilirsiniz.

Piyerloti kaça kadar açık?

Kışın toplam 500 kişilik kapalı alan, yazın ise 1100 kişilik açık alanlarda sabah 07:00-01:00 arasında hizmet verilmektedir.

Eyüp Sultan hangi Metrobüs Durağı?

Metrobüs ile Ayvansaray- Eyüp durağında indikten sonra üst geçitten sol taraftan çıkarak Haliç’e inen yoldan aşağıya kadar yürüyüp sol taraftan devam ettiğinizde Eyüp Sultan Camii’sine ulaşabilirsiniz.

Metro Eminönüne gider mi?

İstanbul’daki metro hatlarında direkt olarak Eminönü’ne giden bir istasyon bulunmamaktadır. Ancak M2 numaralı Yenikapı – Hacıosman – Taksim metro hattında bulunan İstanbul Üniversitesi – Vezneciler durağı Eminönü’ne yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Piyer Loti de ne yapılır?

Tepe, aynı zamanda harika fotoğraflar çekmek için de oldukça popüler bir mekan. Alanda bir butik otel, altı adet konak, bir restoran ve bir de kafe bulunuyor. Tepenin yamaçlarında da büyük bir mezarlık var. Ayrıca, kafenin ve teleferik istasyonunun hemen yanında, teleskop bulunan bir de seyir terası var.

Pierre Loti’nin hikayesi nedir?

İstanbul’a hayranlığıyla bilinen Pierre Loti, şehirde bulunduğu zamanlarda Eyüp’te yaşadı. “Aziyade” adlı romanına adını veren kadınla da burada tanışan Loti ‘ nin Osmanlı hayranlığına bir de aşk öyküsü eklenmişti. Pierre Loti ‘ nin ona kitap yazdıran hayatının aşkıyla bir Türk asilzadesinin hareminde tanıştığı söylenir.

You might be interested:  Zincirlikuyu Etiler Hangi Otobüs?(Çözüm bulundu)

Ortaköye metro ile nasıl gidilir?

Metro İle Ortaköy’e Nasıl Gidilir? Size en yakın metro hattından Yenikapı Hacıosman metrosuna aktarma yapabilir, Taksim veya Şişli- Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz. Ardından indiğiniz duraktan Beşiktaş’a giden otobüse binerek Ortaköy’e gidebilirsiniz.

Pierre Loti Tepesi Teleferik açık mı?

Haliç’in üstünde yer alan ve Eyüp- Piyer Loti arasında hizmet veren TF2 Eyüp- Piyer Loti teleferik hattı, İstanbul’un en önemli turistik noktalarından birinde bulunuyor. Daha çok turistler tarafından kullanılan TF2 Hattı, yaz tarifesinde 08.00 – 23.00, kış tarifesinde 08.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *