Sasalı Hayvanat Bahçesine Hangi Otobüs Gider?(En iyi çözüm)

Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede

 • Adres: Tuzla Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi 35620 Çiğli/İZMİR.
 • Telefon: 0232 327 30 16 – 0232 327 39 00.
 • Otobüs ile: Karşıyaka Vapur İskelesinden kalkan 777 numaralı otobüsler, Çiğli Aktarma Merkezinden kalkan 751 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

Izbanla hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

Karşıyaka Vapur İskelesi’nden hareket eden 777 numaralı otobüsler ve Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 numaralı otobüsler ile ulaşabilir. İzban ‘ı kullanan ziyaretçilerimiz Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 nolu otobüslerle İzmir Doğal Yaşam Parkı’na ulaşabilirler.

Izmir hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar?

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti öğrenciler için 5 TL, yetişkinler için ise 10 TL. Parka çarşamba ve cuma günleri okul ziyaretleri ile gelen öğrenciler ve öğretmenlerden ücret alınmıyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’na girişler gişelerden alınan park jetonu ve İzmirim Kart ile yapılıyor.

Sasalı Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çİğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 777 ya da 751 numaralı halk otobüslerini kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirler.

Izmir hayvanat bahçesi saat kaçta kapanıyor?

İzmir Doğal Yaşam Parkı 365 gün, haftanın 7 günü ziyarete açıktır. Hafta sonları, özel günlerde, bayramlarda ve resmi tatillerde de İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. İzmir Doğal Yaşam Parkı her gün 09.00’da ziyarete açılır. Gişe kapanış saati 16.15’dir.

You might be interested:  Denizli Aqua Mall Hangi Otobüs Gider?(En iyi çözüm)

Sasalıya nasıl giderim?

Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede

 1. Adres: Tuzla Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi 35620 Çiğli/İZMİR.
 2. Telefon: 0232 327 30 16 – 0232 327 39 00.
 3. Otobüs ile: Karşıyaka Vapur İskelesinden kalkan 777 numaralı otobüsler, Çiğli Aktarma Merkezinden kalkan 751 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

Izmir hayvanat bahçesi hangi semtte?

Çiğli’nin Sasalı beldesinde 425 bin metrekare gibi geniş bir alana kurulan doğal park, Türkiye’deki hayvanat bahçeleri arasında hayvanlar için en doğal ve en rahat ortamı sağlayabilmiş örneklerden birisi oldu.

Izmir hayvanat bahçesi neler var?

Hayvanat bahçesi içerisinde vaşak, puma, kaplan, aslan, gibi yırtıcı hayvanlar bulunur. Bunun dışında ceylan ve geyik gibi omurgalı sınıfına ait memeli hayvanlar da bulunmaktadır. Böyle bir doğal yaşam alanı hem yetişkinler hem de çocuklar için çok sevilmektedir.

Sasalı hayvanat bahçesi kaç TL?

Muhteşem bir doğaya ve yeşil alana sahip olan Sasalı hayvanat bahçesinin 2020 yılı için giriş ücreti öğrenciler için ve yetişkinler için farklı fiyatlandırılmıştır. Öğrenciler için yani indirimli bilet için ücret: 5 TL iken yetişkinler için yani tam bilet: 10 TL olarak belirlenmiştir.

Izmir hayvanat bahçesinde hangi hayvanlar var?

DOĞAL YAŞAM SAKİNLERİ

 • Afrika Cüce Keçisi.
 • Alageyik (Yağmurca, Sığın)
 • Anadolu Yaban Keçisi.
 • Aslan (Afrika aslanı)
 • Asya Fili.
 • Benekli Sırtlan.
 • Bengal Kaplanı
 • Boz Ayı

Çiğliye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Çiğli yakınından geçiyor: 227, 595, 912.

Izmir hayvanat bahçesinde kaç çeşit hayvan vardır?

İzmir Doğal Yaşam Parkı, 425 bin metrekare alan üzerinde 125’ten fazla türde 1500’e yakın hayvanı ve 240’den fazla bitki türünü bünyesinde barındırıyor.

Izmir Sasalı Hayvanat bahçesi kaç dönüm?

1937 yılında Türkiye’de ilk hayvanat bahçesi olarak Kültürpark içinde 18 dönümlük alana kurulmuştur. 30 Kasım 2008 yılında Çiğli Sasalı ‘daki 425 dönümlük alanda Türkiye’nin ilk Doğal Yaşam Parkına’na dönüştürülmüştür. /İzmir Doğal Yaşam Parkı; Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesidir.

You might be interested:  Dudullu Otobüs Terminali Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi nerede?

1937 yılında Türkiye ‘ nin ilk hayvanat bahçesi olarak Kültürpark içerisinde 18 dönüme kurulan Fuar Hayvanat Bahçesi, 2008 yılında Çiğli Sasalı’daki 425 dönümlük alanda Türkiye ‘ nin ilk Doğal Yaşam Parkı’na dönüştürüldü.

Hayvanat Bahçesi saat kaça kadar açık?

Ziyaret saatleri: Haftanın her günü 10.00- 19.00 arasında giriş yapılabilmektedir. Son giriş saatini takiben hava kararana kadar da gezilebilir. Hayvanat Bahçesi her gün ziyarete açıktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *