Şehirler Arası Otobüs Firmaları Nereye Şikayet Edilir?(Çözünme)

Otobüs firmaları nasıl şikayet edilir?

Alo “176” Turizm İhbar ve Şikayet Hattı

Otobüs firmalarını kim denetler?

DENETİMİ Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri yapıyor. Otobüslerimiz, otogardan çıkmadan önce taşıt kartı, sigorta ve takometre ile çıkış evrakı alır, polislere teslim eder. Polisler, lastiklere bakar ve çıkış izni verir.

Otobusler Hangi Bakanlığa Bağlı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Şehirlerarası Otobüslere Yapılan Fahiş Zamlar.

Metro Turizm nereye şikayet edebilirim?

Firmamız hakkında bize iletmek istediğiniz düşünceleriniz,eleştirileriniz, fikirleriniz var ise lütfen sağ tarafda yer alan iletişim formunu doldurunuz. Doldurulan form en kısa sürede incelenerek değerlendirildikten sonra size bilgi verilecektir. 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezimizi 7/24 ulaşabilirsiniz.

Oteller hangi kuruma şikâyet edilir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetki alanı içerisinde bulunan; kültür varlıkları, müzeler, turizm tesisleri, otel, restoran, seyahat firmaları hakkında şikâyet, ihbar ve öneriler çağrı merkezine iletilmektedir. Otellerle ilgili direk şikayetler için Tüketici Mahkemelerine başvurmak gerekli.

Minibüs nereye şikâyet edilir?

İBB’DEN “ALO TRAFİK ŞİKAYET ” HATTI HİZMETİ İstanbul trafiğinde; Minibüs, Taksi, Dolmuş, Halk Otobüsleri, Personel ve Okul Servis araçları, Kamyonlar ile ilgili şikâyet ve öneriler için Alo Beyazmasa 153 hattı cep telefonlarından kısa mesaj hattı olarak da kullanılacak.

You might be interested:  Eskişehir Marmaris Otobüs Bileti Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Otobüs firması seferi iptal edebilir mi?

Sefer iptali, hava koşullarına ve firmaların operasyonel sebeplerine bağlı olarak çok nadir olabilmektedir. Seferinizin iptali durumunda, tarafınıza firmadan önceden bilgilendirme yapılacak ve bilet ücretiniz hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade edilecektir.

Şehirler arası otobüs kaç yaşa kadar ücretsiz?

Otobüs seferlerinde, 6 yaşından küçük çocuklar kucakta seyahat edebilirler. Ayrı koltuk talep ediyorsanız çocuk yolcular için de bilet almalısınız. 6 yaşından büyük her yolcu için ayrı bilet alınması zorunludur.

Şehirler arası otobüslerde kamera zorunlu mu?

Eylül 2017’de düzenlenen ‘Trafik Güvenliği ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı’ çalıştayının ardından İçişleri Bakanlığı minibüs, midibüs, otobüs, servis araçları, belediye otobüsleri dahil yolcu taşıyan tüm araçlara 2019 sonuna kadar kamera takma zorunluluğunu getirmişti.

Iett hangi kuruma bağlı?

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri veya resmî kısaltmasıyla İETT, İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma hizmeti veren kuruluştur.

Istanbul özel halk otobüsleri nereye bağlı?

İBB Meclisi’nin, dünkü oturumunda oy birliği ile aldığı kararla, İstanbul ‘da özel halk otobüsü sistemi kaldırıldı. İstanbul ‘daki toplu taşıma sistemini kökünden değiştiren sistemle, özel halk otobüsleri ve İstanbul ve Ulaşım A.Ş, İstanbul Otobüs A.Ş, İETT çatısı altında birleşti.

Otobüs yazıhanesi nedir?

enterasan olayların geçtiği mekanlardır. eskiden şehirlerarası yolcu taşımacılığında mutlaka uğranması gerekli yerlerdi.firmalar otobüs garajlarının dışında önemli semtlerde de bilet satışı için yazıhane açarlardı.

Metro Turizm asıl sahibi kim?

Galip Öztürk (d. 19 Nisan 1965; Ayvacık, Samsun), Gürcistan vatandaşı, Metro Şirketler Grubu’nun sahibi ve 2005’te kurulan “Türkiye Otobüsçüler Federasyonu”nun da kurucu başkanı.

Metro Turizm servis ücretli mi?

Metro Turizm on Twitter: ” Ücretsiz Şehir İçi Servis Hizmetlerimiz İstanbul’da Başladı!

Metro CIP otobüs nedir?

siyah renkli otobüslere ve hostes giyimli hanım muavinlere sahip yeni bir metro otobüs konsepti. şaka maka fena olmayandır. koltuklar oldukça geniş ve rahat, camlar karartılmış güneş rahatsız etmiyor pek. koltuktaki ekran ve özellikleri de güzel sayılır. ikramları editleyeceğim

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *